Strona głównaAktualności → Za nami warsztaty „Umweltschutz"

Za nami warsztaty „Umweltschutz"

Za nami warsztaty  „Umweltschutz”, które  w ramach projektu Deutsch Plus+ poprowadziła dla naszych uczniów pani Magdalena Nowak, trenerka Goethe-Institut.
Od września 2019 r. nasza szkoła bierze udział w projekcie Deutsch Plus+ wspierającym szkoły w działaniach na rzecz języka niemieckiego. Jesteśmy członkami prestiżowej sieci szkół w Polsce, które współpracują z Goethe-Institut w Warszawie. Projekt został objęty patronatem Ambasady Niemiec w Polsce.
Podczas warsztatów uczniowie zajęli się tematyką związaną z ochroną środowiska. Poznali słownictwo związane z tym tematem i wykonywali ciekawe ćwiczenia rozwijające językowe kompetencje.
Ta nietypowa lekcja języka niemieckiego, która  bardzo podobała się naszym uczniom, była połączeniem nauki języka ze wzmacnianiem świadomości ekologicznej.