Strona głównaAktualności → Wieczór z technologią

Wieczór z technologią

W poniedziałkowy wieczór w murach naszej szkoły zebrali się uczniowie klas czwartych, aby uczestniczyć w spotkaniu pt. „Wieczór z technologią”. W tym roku szkolnym wieczór z technologią połączony został z literaturą i nauką języków obcych. Spotkanie rozpoczęło się od powitania i przedstawienie nowości literackich w naszej szkolnej bibliotece. Nauczyciele czytali z „nietypowych książek”, którymi były tablety, fragmenty utworów, a uczniowie mieli za zadanie odgadywać tytuły tych książek. Nie było to trudne zadanie dla naszych czwartoklasistów. Następnie dzieci zostały podzielone na zespoły. Numer zespołu został zakodowany w qrcod i musieli najpierw odkodować wylosowany obrazek, aby poznać swój przydział w zespole. Każdy zespół pracował na przygotowanych przez poszczególnych nauczycieli stacjach. Po upływie 10 minut uczniowie zamieniali się miejscami. Na kolejnych stacjach uczniowie mogli budować w Minecraft, rozwiązywać zadania z języka angielskiego na laptopach, na tabletach mieli do dyspozycji zadania ortograficzne i językowe, kodowali z grą Scottie Go, ożywiali obrazki za pomocą ipada oraz „kodowali na dywanie”. Wszystkie stacje bardzo podobały się uczniom. Byli zaskoczeni tym, co przygotowali dla nich nauczyciele. Na koniec spotkania wszyscy uczestnicy otrzymali słodką niespodziankę i odtańczyli wspólnie wesoły taniec.
Serdeczne podziękowania dla nauczycieli ze Szkolonego Zespołu IT za przygotowanie spotkania dla naszych czwartoklasistów: Edyta Sadowska, Edyta Fokt, Edyta Małek, Kinga Tąder, Renata Gwozdowska-Rutka, Paulina Góźdź, Edyta Jadczak, Małgorzata Basa, Katarzyna Łukomska oraz Joanna Kupidura – nauczyciel bibliotekarz. Zapraszamy do szkolnej galerii.

Dorota Ługowska