Strona głównaAktualności → Uroczysta Akademia ku czci świętego Jana Pawła II

Uroczysta Akademia ku czci świętego Jana Pawła II

Uroczysta Akademia ku czci świętego Jana Pawła II, papieża Polaka, odbyła się w  naszej szkole w czwartek 31 listopada 2019 roku. Akademia ta w swoim temacie i charakterze nawiązywała do XIX Dnia Papieskiego, jaki sprawowany był w Kościele w Polsce 13 października bieżącego roku.  Głównym tematem przeprowadzonej akademii było przesłanie Dnia Papieskiego: „Wstańcie, chodźmy”.
Podczas Akademii zaprezentowano montaż słowno-muzyczny . W prezentację wkomponowano również fragment filmu „Jan Paweł II – na Westerplatte…”, który przybliżył wszystkim naukę jaką papież skierował do młodzieży. Całości występów dopełniała dekoracja sali – z wielkim wizerunkiem Św. Jana Pawła II – wykonana przez nauczycieli katechetów.
Współczesna młodzież, dzieci nie znają osobiście sylwetki św. Papieża Polaka – tym bardziej cenne są wszelkie działania podejmowane w celu przybliżenia im Jego nauczania i postaci. O tym, że i tym razem, się to udało, świadczą gromkie brawa wszystkich uczestników spotkania i wzruszenie osób, które pamiętają „żywe” nauczanie i postać św. Jana Pawła II.

Tekst: Urszula Bartosiak