Strona głównaAktualności → Uczniowie PSP 15 wśród laureatów XV Przeglądu Twórczości Młodzieżowej Pasterz i Ojciec

PRZEGLĄD TWÓRCZOŚCI MŁODZIEŻOWEJ dla uczniów szkół podstawowych pt. „PASTERZ I OJCIEC” pod patronatem Jego Ekscelencji księdza biskupa Henryka Tomasika i Mazowieckiego Kuratora Oświaty to coroczny konkurs dla dzieci i młodzieży ze szkół podstawowych organizowany przez Publiczną Szkołę Podstawową Nr 14 im. Jana Pawła II.
Konkurs poświęcony osobie Jana Pawła II jest rozgrywany w kilku kategoriach. Nasza szkoła uczestniczyła w konkursie wiedzy, a także literackim i recytatorskim.
Joanna Gierasińska z klasy VIIC przygotowana przez panią Julitę Stani zajęła I miejsce w konkursie wiedzy, wykazując się znajomością pontyfikatu Papieża Polaka. Troje uczniów odniosło także sukces w konkursie literackim. Prace napisane pod opieką p. Anny Młynarskiej przez Wiktorię Pańczak z klasy VIC oraz Kingę Mrozek i Damiana Sitarka z klasy VIIA zostały nagrodzone. Wiktoria za pracę na temat: „Owocem zaś Ducha jest: miłość, radość, pokój, cierpliwość, uprzejmość, dobroć, wierność, łagodność, opanowanie” (Ga 5,22). Owoce Ducha Świętego w moim życiu otrzymała trzecią nagrodę w kategorii klas IV-VI. Kinga i Damian, którzy w swoich pracach odnosili się do słów Paulo Coelho: „Niezłomność człowieka polega na tym, że potrafi poświęcić sprawy ważne dla spraw ważniejszych”, zajęli równorzędne III miejsce.

Laureatom serdecznie gratulujemy.

tekst: A. Młynarska