Strona głównaAktualności → Szkolny Konkurs fotograficzno-matematyczny

Szkolny Konkurs fotograficzno-matematyczny

W listopadzie w naszej szkole w ramach Roku Matematyki został przeprowadzony konkurs fotograficzno – matematyczny „Matematyka jest wszędzie”. Celem konkursu było zwrócenie uczniom uwagi w jak wielu aspektach naszego życia stosowana jest matematyka.
Zadaniem uczestników konkursu było wykonanie 2 lub 3 zdjęć dowolnego formatu. Do zdjęć należało dołączyć opis, a całość miała  ilustrować zastosowanie matematyki w życiu codziennym. Prace mogły być w formie plakatu lub lapbooka.
Komisja konkursowa, czyli nauczyciele matematyki, po obejrzeniu i przeanalizowaniu kilkunastu prac wyłoniła laureatów według trzech kategorii wiekowych.
Klasy 1 – 3
I miejsce –     Zuzanna Wrońska kl.1c
Dawid Mrozek kl.1c
Klasy 4 – 6
I miejsce -     Nikola Sowa kl.4a
        Aleksander Ośka kl.5a
        Nadia Gawor kl.6a
II miejsce -     Kacper Deszczyński kl.6f
        Roksana Wilk kl.5a
        Klaudia Sikora kl.4b
III miejsce -     Michał Mistalski kl. 5f
        Aleksander Wasik kl.5b
Klasy 7 – 8
I miejsce -     Amelia Stanikowska kl.8f
II miejsce -     Kinga Mrozek kl.8a

Laureaci otrzymają pamiątkowe dyplomy i drobne upominki. Nagrodzone prace można było podziwiać na wystawie pokonkursowej, z której zrobiono fotorelację.
Zapraszamy do udziału w kolejnych konkursach.

tekst: A.Podlaska