Strona głównaAktualności → Święto Patrona Szkoły

Motto :
 „To wszystko Ojczyzna…”
(Władysław Syrokomla)

Zgodnie z wieloletnią tradycją naszej szkoły, która kojarzona jest na terenie całego miasta właśnie jako szkoła imienia Władysława Syrokomli, obchody Święta Patrona Szkoły są zawsze bardzo ważnym wydarzeniem dla całej społeczności szkolnej.
    W roku szkolnym 2017/2018 temat przewodni montażu poetycko – muzycznego został osnuty wokół miłości poety do ziemi ojczystej.
    Nauczycielki języka polskiego: p. Ewa Frączek i p. Małgorzata Dąbrowska wraz z uczniami klas: 5a, 6b, 6c i 7a opracowały scenariusz, przygotowały prezentację multimedialną i przedstawienie, które zostało zaprezentowane 1 grudnia 2017 roku.
    W rolę poety – Władysława Syrokomli wcielił się uczeń klasy 6c – Michał Smagowski, który rozmawiał o pięknie naszej Ojczyzny z recytatorami. Uroczystość uświetnił występ chóru pod batutą p. Marleny Kowalskiej.
                                                                              Tekst: Ewa Frączek