Strona głównaAktualności → Sprzątanie świata 2019

Sprzątanie świata 2019

SPRZĄTANIE  ŚWIATA 2019 „ Nie śmiecimy – sprzątamy - zmieniamy”
Tegoroczna jesienna akcja Sprzątanie Świata 2019 była pod hasłem „ Nie śmiecimy – sprzątamy - zmieniamy”. Miała ona na celu budzenie i umacnianie świadomości ekologicznej uczniów oraz odpowiedzialności za środowisko naturalne. Akcja odbyła się na Kieszkowie w dniu 17 pażdziernika, a wzięli w niej udział uczniowie klasy VIII f wraz z nauczycielem biologii. Uczestnicy zaopatrzeni w worki oraz rękawice wyruszyli w teren. Szukaliśmy dzikich wysypisk śmieci i znaleźliśmy je wokół stawów. Dalej były tereny nie zamieszkałe przez ludzi, tu także było mnóstwo wyrzuconych śmieci. Uczniowie teren solidnie posprzątali. Efekty pracy były zadawalające .Wszyscy uczestnicy tegorocznej akcji wyrazili nadzieję, że ich praca nie pójdzie na marne, a kolejna będzie mniej obfita w porozrzucane śmieci. Czynny udział w akcji Sprzątanie Świata  dał uczniom do zrozumienia jak ważnym jest dbanie o czystość otoczenia i jakie mogą być tego skutki w przyszłości.
Uczniowie podjęli działania, dzięki którym nauczyli się nie tworzyć niepotrzebnych odpadów, i stawać się coraz bardziej odpowiedzialnymi konsumentami.

Tekst: J Czapczyńska