Strona głównaAktualności → Spotkanie online dla dziewczynek

Spotkanie online dla dziewczynek

W ostatnim czasie wiele naszych aktywności odbywa się online. Ponieważ uczennice z klasy 8c: Ania i Patrycja, w marcu tego roku uczestniczyły w ciekawym wydarzeniu organizowanym dla dziewcząt z całej Polski, chciały podzielić się swoimi doświadczeniami i wrażeniami. Pisaliśmy o tym także na łamach naszej strony internetowej.
Na spotkanie online pt.” Alice przewiduje przyszłość…” zaprosiliśmy uczennice klas: 4a, 4b, 6b oraz uczniów koła informatycznego Centrum Mistrzostwa Informatycznego. Ania przygotowała ciekawą prezentację, którą zaprezentowaliśmy podczas spotkania, a pozostałe uczestniczki dodały do tej prezentacji swój komentarz. Ania i Patrycja opowiadały o tym, jak przebiegały te dwa dni wydarzenia pt. Alice Envisions the Future - największego i najbardziej wyjątkowego cyklu hackathonów organizowanego przez firmę Microsoft. Mówiły o interesujących wykładach, zadaniach, wyzwaniach i pracy w grupach, która okazała się ciekawym doświadczeniem.
Ideą spotkania było uświadomienie dziewczynkom, że nowoczesne technologie, programowanie czy sztuczna inteligencja, to nie tylko domena chłopców czy mężczyzn. W tej dziedzinie odnajdują się również doskonale dziewczyny i kobiety.
Spotkanie przygotowały i zorganizowały panie: Dorota Ługowska, Aneta Łabęcka – Pasek i Edyta Fokt.