Strona głównaAktualności → Skype-a-Thon

Skype-a-Thon

W dniach 13-14 listopada 2018 r. odbyła się inicjatywa Microsoft Skype-a-Thon. To maraton lekcji na Skype. W tym czasie na całym świecie odbywały się ciekawe spotkania, lekcje i wydarzenia z wykorzystaniem komunikatora Skype. Również nasi uczniowie wzięli udział w tym niecodziennym wydarzeniu.  Uczniowie klasy 4a, wraz ze swoim nauczycielem informatyki, połączyli się za pomocą Skype z uczniami klasy 2b Zespołu Szkół Technicznych w Radomiu. Pod opieką wychowawcy pani Barbary Głuch młodzież uczęszczająca do  technikum informatycznego opowiedziała młodszym koleżankom i kolegom o nauce w swojej szkole. Uczennice tej klasy - Dominika i Marta podzieliły się również wrażeniami z udziału w międzynarodowym Bootcampie w Atenach, organizowanym przez Microsoft, w którym brały udział jako przedstawicielki szkoły i Radomia. Pokazały prezentację i opowiedziały o nauce programowania. Byliśmy z nich bardzo dumni, gdyż Dominika i Marta są absolwentkami Publicznej Szkoły Podstawowej nr 15 w Radomiu. Taka forma lekcji bardzo podobała się naszym uczniom. W przyszłości na pewno wykorzystamy to narzędzie do pracy podczas lekcji różnych przedmiotów.