Strona głównaAktualności → Rok 2019 - rokiem matematyki

Rok 2019 - rokiem matematyki

W dniu 20 grudnia 2018 roku na 69 posiedzeniu IX kadencji Senat Rzeczypospolitej Polskiej podjął uchwałę ustanawiającą rok 2019 Rokiem Matematyki. Pełny tekst uchwały w załączniku.
Dodatkowe informacje pod adresami:
https://www.senat.gov.pl/prace/senat/posiedzenia/przebieg,514,2.html
https://www.senat.gov.pl/prace/senat/uchwaly/
Senat przyjął uchwałę ustanawiającą rok 2019 Rokiem Matematyki. Jego ideą jest "uhonorowanie polskich matematyków i ich osiągnięć, a także docenienie znaczenia tej dziedziny nauki w rozwoju społeczeństw".
"Senat Rzeczypospolitej Polskiej, w uznaniu zasług polskich matematyków dla światowej nauki, upamiętniając niezwykły rozwój matematyki polskiej, jaki nastąpił po odzyskaniu przez Polskę niepodległości, a także podkreślając rolę tej dziedziny nauki w rozwoju polskiego społeczeństwa, ustanawia rok 2019 Rokiem Matematyki" - głosi uchwała.
"Ustanowienie przez Senat Rzeczypospolitej Polskiej roku 2019 Rokiem Matematyki jest uhonorowaniem polskich matematyków i ich osiągnięć, a także docenieniem znaczenia tej dziedziny nauki w rozwoju społeczeństw. Mamy nadzieję, że Rok Matematyki zaowocuje jeszcze większym uznaniem polskiego społeczeństwa dla roli nauki, w szczególności matematyki, w rozwoju cywilizacji i gospodarki. Wzrost zainteresowania matematyką i studiowaniem tej dziedziny oraz rozwijanie związanych z matematyką umiejętności w działalności naukowej i zawodowej są niezwykle ważne, szczególnie w epoce społeczeństwa informacyjnego i gospodarki opartej na wiedzy" - dodano w uchwale. (PAP)
W naszej szkole rok 2019 też będzie poświęcony na zaplanowaniu, a następnie zrealizowaniu działań poświęconych matematyce, która nie dla wszystkich jest ulubiona dziedzina nauki. Mamy nadzieję, że dzięki dużemu zaangażowaniu społeczności szkolnej matematyka okaże się ciekawą, inspirującą dziedziną nauki.

 

tekst: A.Podlaska