Strona głównaAktualności → Roboty do roboty

Roboty do roboty

W  XXI wieku nowoczesne technologie to element naszego codziennego życia. Nauka programowania na stałe wpisała się w edukację dzieci. Wiadomo również, że najlepsza forma nauki to zabawa. Właśnie w takiej formie uczniowie klas starszych PSP 15 wprowadzani byli w tajniki programowania robotów. Szkoła dysponuje zestawem robotów CodeyRocky, które skradły serca uczniów. Te „sympatyczne” roboty otworzyły przed uczniami nowe możliwości. Na lekcjach informatyki programowaliśmy roboty, które wykonywały zakodowane wcześniej czynności. Organizowaliśmy na lekcjach wyścigi robotów, tańce z robotami oraz prezentowanie elementów graficznych za pomocą robota. Kodowanie nie wydaje się już takie straszne. Przed nami kolejne takie lekcje. Zapraszamy do galerii zdjęć.