Strona głównaAktualności → Pierwszy Dzień Wiosny

Pierwszy Dzień Wiosny

Po długich, zimowych miesiącach, kiedy dzień był krótki i ponury, a noce mroźne, uczniowie  przywitali wiosnę z otwartymi ramionami. Symbolicznym początkiem astronomicznej wiosny jest jak co roku dzień 21 marca. W tym dniu Klub Szkolnego Wolontariatu we współpracy ze Szkolnym Samorządem Uczniowskim zorganizował obchody tego radosnego święta i ogłosił dwa konkursy, które zostały rozstrzygnięte właśnie 21 marca.   W konkursie plastycznym „ Portret nauczyciela w wiosennej odsłonie” I miejsce zajęli Oliwia Wypyska z klasy 5f oraz Adam Ruszczyk z klasy 1f.  Natomiast w konkursie na przebranie wiosenne wzięły głównie dzieci z klas młodszych.  Najlepiej zaprezentowali się Adam Ruszczyk  i Marysia Podsiadła  z klasy 1f. Następnie starsi uczniowie wykonali marzannę i w sposób symboliczny pożegnali zimę, i powitali wiosnę.

Tekst: I. Wróblewska