Strona głównaAktualności → Pierwsze miejsce w "Ekoolimpiadzie"

Pierwsze miejsce w "Ekoolimpiadzie"

Od kilku lat nasza szkoła bierze aktywny udział w międzyszkolnym konkursie „Szkoła przyjazna środowisku” organizowanym przez PPUH „RADKOM”.  W tym roku w ramach konkursu realizujemy 5 zadań.
Jednym z zadań była „ Ekoolimpiada”, która została  przeprowadzona 2 marca na terenie przedsiębiorstwa „RADKOM”. Wzięło w niej udział 16 szkół podstawowych z Radomia.
Naszą szkołę reprezentowało trzech uczniów: Maja Smółka z kl. VII c, Jakub Paździor
 z kl. VII b i Ksawery Parlicki z kl. VI b.
W ramach Ekoolimpiady przeprowadzony został test, który zawierał 30 pytań. Po przeliczeniu punktów zdobytych przez uczniów wyłonione zostały najlepsze szkoły.
Nasi uczniowie wykazali się dużą wiedzą ekologiczną i zdobyli I miejsce oraz 500 punktów dla szkoły.
Serdecznie gratuluję!
                                                                                                  Tekst: J. Czapczyńska