Strona głównaAktualności → Pierwszaki programują

Pierwszaki programują

Uczniowie kl. Ia i Ic na zajęciach mieli okazję pracować z wykorzystaniem Ozobotów. Są to małe, ale bardzo inteligentne roboty do nauki programowania. Zdobywcy tytułu Zabawka Roku 2016 w Polsce, a także zdobywca głównych nagród w kategorii "Best Robot" na międzynarodowych targach w USA: "Consumer Electronics Show" w 2015 r. oraz "International Toy Fair" w 2014 r. Te małe, sprytne robociki zabrały dzieci w niesamowitą przygodę rysowania, rozwiązywania problemów i pracy grupowej. Potrafią wykonywać rozkazy kodowane kolorami.  Do napisania swojego pierwszego programu dzieci potrzebowały kartek, kilku kolorowych flamastrów, tablic kodów i zasad tworzenia tras pobranych  ze strony EduSense. Dzięki wbudowanym czujnikom światła i koloru, Ozoboty  rozpoznały odpowiednie sekwencje kolorowych linii i podążały  ich śladem z pomocą umieszczonych na  spodzie sensorów.  Na zajęciach uczniowie rysowali własne trasy, zgodnie z podanymi zasadami. Poznali i wykorzystali w praktyce kody obrazkowe i zaprogramowali roboty według własnych pomysłów. Dowiedzieli się, że  mogą  ich programować  nawet bez znajomości komputera. Spotkanie z Ozobotami przyniosło wiele radości i satysfakcji uczniom, pokazało, że programowanie może być proste i każdy może zostać programistą.

tekst: M.Pastuszka