Strona głównaAktualności → Najlepiej pracujące Szkolne Koło LOP

Najlepiej pracujące Szkolne Koło LOP

W Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Radomiu odbyło się uroczyste podsumowanie i wręczenie nagród w konkursie  pt. „Najlepiej pracujące Szkolne Koło Ligi Ochrony Przyrody”. Za swoją działalność SK LOP „Pierwiosnek” zdobyło II miejsce. Opiekunami Szkolnego Koła LOP jest Lidia Michalska w klasach 0 – III i Jolanta Czapczyńska w klasach  IV – VII. Podsumowanie konkursu miało miejsce podczas zorganizowanej konferencji pt„Uczymy się od przyrody”. Konferencję otworzył  dyrektor RDLP Andrzej Matysiak i prezes Zarządu Okręgu LOP w Radomiu Elżbieta Molenda. Podczas konferencji nadleśniczy Nadleśnictwa Kozienice pan Tomasz Sot  mówił na temat bartnictwa  pszczelarstwa w Puszczy Kozienickiej. Pani Dorota Maciąg – ogrodnik z Muzeum Wsi Radomskiej przybliżyła temat dziko rosnących roślin zielarskich. Przyroda jako inspiracja do działań twórczych to temat o którym mówił pan Hubert Ogar z Nadleśnictwa Marcule. Edukacje przyrodniczo – ekologiczną w działalności szkolnych kół Ligi Ochrony Przyrody regionu radomskiego przedstawiła Dorota Wólczyńska.
Gratulujemy wszystkim członkom Szkolnego Koła LOP działającego w naszej szkole!!!

Tekst – Lidia Michalska