Strona głównaAktualności → Międzyszkolny konkurs "Gazetka Szkolna".

Międzyszkolny konkurs "Gazetka Szkolna".

VII Międzyszkolny Konkurs „Gazetka Szkolna”
Za nami kolejna edycja organizowanego przez Publiczną Szkołę Podstawową nr 15 Międzyszkolnego Konkursu dla młodych dziennikarzy „Gazetka Szkolna”. Adresatami konkursu są uczniowie radomskich szkół podstawowych. Konkurs przebiegał w dwóch etapach. Do etapu pierwszego redakcje szkolnych gazetek przesyłały po dwa numery gazetki z danego roku szkolnego. Oceniała je pani Anna Michnicka, nauczyciel polonista PG nr 5 w Radomiu oraz wydawca szkolnej gazety Radomska Piątka i organizator Międzyszkolnego Konkursu Dziennikarskiego. Ocenie poddano treść, estetykę i wartość ekstatyczną gazetek. Do drugiego etapu zaproszono dwuosobowe reprezentacje redakcyjne. Uczniowie mieli do wykonania kilka zadań: napisanie newsa, znajomość terminologii związanej z mediami w kahoot, oraz puzzle z gazet. Rywalizacja była na bardzo wysokim poziomie. Młodzi dziennikarze stanęli na wysokości zadania. Po zsumowaniu punktów z dwóch etapów wyłoniono laureatów konkursu.
Miejsce I – „Szczęśliwa 13 „– PSP nr 13 w Radomiu
Miejsce II – „Nasza 15” – PSP nr 15 w Radomiu
Miejsce III – „Redaktorek” – PSP nr 2 w Radomiu
Wyróżnienie – „Kleks” – PSP nr4 w Radomiu.
Organizatorzy serdecznie dziękują opiekunom za zaangażowanie i przygotowanie uczniów do konkursu.
Z rąk pani dyrektor PSP nr 15 Małgorzaty Suligowskiej laureaci otrzymali pamiątkowe dyplomy i upominki, a opiekunowie statuetki.
Zapraszamy na kolejną edycję naszego konkursu.
Organizatorki konkursu: Edyta Fokt i Dorota Ługowska – PSP nr 15 w Radomiu