Strona głównaAktualności → Międzyklasowe wyzwanie w Minecraft Education Edition.

Międzyklasowe wyzwanie w Minecraft Education Edition.

Niezwykle popularna wśród młodszych i starszych gra Minecraft zagościła na lekcjach informatyki online. Jest to gra w wersji edukacyjnej, czyli poza tym, że możemy grać, również uczymy się. W bibliotece materiałów znajdują się przykładowe lekcje z przedmiotów ścisłych, humanistycznych czy językowych, do których uczniowie mają dostęp po zalogowaniu. Ta aplikacji pozwala także na naukę programowania oraz na kształtowanie umiejętności pracy w zespole, dlatego pod okiem nauczyciela informatyki w czasie lekcji uczniowie podjęli międzyklasowe wyzwanie „Budujemy lepszy świat”. I choć jesteśmy od siebie daleko, to spotykamy się podczas lekcji w jednym świecie. Wspólnie  budujemy i projektujemy świat wymyślony przez nas. Z pośród przygotowanych „światów” wybierzemy te najdoskonalsze. Zadanie nie będzie łatwe, ponieważ to, co tworzą uczniowie w Minecraft Education Edition, robi ogromne wrażenie. Zapraszamy do galerii zdjęć.

Tekst: D.Ługowska