Strona głównaAktualności → Konkurs "Bezpieczni na drodze"

Konkurs "Bezpieczni na drodze"

KONKURS „BEZPIECZNI NA DRODZE” dla klas II –III

Codziennie wychodzicie z domu do szkoły lub na spotkanie z koleżankami i kolegami - czy sobie radzicie? Przechodzenie przez jezdnię, zabawa w pobliżu drogi lub jazda na rowerze mogą być niebezpieczne. Łatwiej jest unikać niebezpieczeństw, gdy je znasz. Przez cały miesiąc wrzesień uczyliście się w szkole o tym, jak należy przestrzegać zasad i przepisów ruchu drogowego i z pewnością wiele na ten temat już wiecie. Proponujemy Wam konkurs, w ramach którego należy ułożyć wierszyk pt. „Bezpieczni na drodze”. Postarajcie się w sposób mądry, wesoły napisać o tym, jak należy właściwie zachowywać się na ulicy, podczas przechodzenia przez jezdnie, chodzenia poboczem lub jazdy rowerem. W waszych pracach możecie poruszyć temat niebezpiecznych zabaw organizowanych w pobliżu jezdni. Nie zapomnijcie o światełkach odblaskowych i właściwych oznakowaniach przejść dla pieszych.

- Prace składamy drogą mailową na adres: swietlica@psp15.radom.pl.

- Termin składania prac: do 30 października 2020 r

Przed przystąpieniem do pracy pomyślcie uważnie i przypomnijcie sobie wszystkie informacje o zasadach bezpieczeństwa ruchu drogowego, o których uczyli Was Wasi nauczyciele. Pamiętajcie, aby Wasze prace były podpisane - imię, nazwisko, klasa. Na autorów najciekawszych prac konkursowych czekają nagrody. Liczymy na Waszą pomysłowość i zachęcamy do udziału w konkursie.

organizatorzy: Zespół BRD

KONKURS PLASTYCZNY

„BEZPIECZNA DROGA DO SZKOŁY”

dla klas I

Drogie pierwszaki proponujemy Wam konkurs, w którym możecie pochwalić się swoją wiedzą i zdolnościami. W ramach tego konkursu należy wykonać pracę plastyczną pt. „Bezpieczna  droga do szkoły”.

Postarajcie się za pomocą kredek, farb, bibuły lub papieru kolorowego przedstawić sytuacje i miejsca, w których czujecie się bezpieczni w drodze do szkoły, podczas spacerów i zabaw na świeżym powietrzu.

Wymagania konkursowe:

- format pracy: A-3

- rodzaj: praca płaska,

- technika dowolna: rysunek kredkami, farbami, wydzieranka, kolaż.

- termin składania prac: do 30 października 2020 w świetlicy szkolnej.

Przed przystąpieniem do pracy pomyślcie  uważnie i przypomnijcie sobie wszystkie informacje o zasadach bezpieczeństwa ruchu drogowego, o których uczyli Was Wasi nauczyciele.

Pamiętajcie, aby Wasze prace były podpisane - imię, nazwisko, klasa.

Na autorów najciekawszych i najstaranniejszych prac konkursowych czekają  nagrody.

Liczymy na Waszą pomysłowość i zachęcamy do udziału w konkursie.

organizatorzy: Zespół BRD