Strona głównaAktualności → Festyn Mieszkańcy - Mieszkańcom

Festyn Mieszkańcy - Mieszkańcom

22 października 2017 r w niedzielne popołudnie na radomskim Rynku odbył się Festyn Mieszkańcy- Mieszkańcom. Taka impreza odbyła się po raz pierwszy. I choć pogoda nie rozpieszczała to humory dopisywały wszystkim. Była muzyka i tańce, pokazy, warsztaty, konkursy i wspólna zabawa. Swoje umiejętności zaprezentowała również grupa Małych Ratowników z  naszej szkoły przygotowanych przez nauczycieli świetlicy Panią Monikę Orzechowską i Panią Annę Russ. Uczniowie: Magdalena Drabik, Aleksandra Kamińska, Judyta Farbiś, Jakub Walkowski oraz Michał Stańczyk pokazali, jak prawidłowo i skutecznie wykonać resuscytację krążeniowo-oddechową, ułożyć osobę poszkodowaną w pozycji bocznej ustalonej oraz wezwać pomoc dzwoniąc pod numer 112. Pokaz został zorganizowany w celu podniesienia poziomu wiedzy i umiejętności mieszkańców Radomia w zakresie udzielania pierwszej pomocy w razie wypadku. Przedstawiciele naszej szkoły zaprezentowali wysoki poziom umiejętności ratowniczych , co zostało docenione przez uczestników Festynu, którzy nagrodzili grupę małych ratowników gromkimi brawami.

tekst: A.Russ