Strona głównaAktualności → Europejski Tydzień Kodowania

Europejski Tydzień Kodowania

Europejski Tydzień Kodowania za nami. W dniach 7-22 października 2017 w całej Europie obchodzono Europejski Tydzień Kodowania. Do tej akcji promującej naukę programowania przyłączyli się również uczniowie naszej szkoły. Podczas lekcji zajęć komputerowych i informatyki pod okiem swoich nauczycieli uczniowie klas 4-7 zgłębiali tajniki kodowania. Kolejny raz braliśmy udział w tej inicjatywie, co jest dowodem na to, że nauka kodowania poprzez zabawę stale gości na naszych lekcjach. Uczniowie wykorzystując komputery, tablety czy smartfony wykonywali stawiane przed nimi zadania i kształtowali pewne nawyki programistyczne, takie jak logiczne i algorytmiczne myślenie.
Nauka plus zabawa – ten zestaw sprawdził się kolejny raz. Czekamy na następne działania z zakresu nauki kodowania.