Strona głównaAktualności → Europejski Dzień Języków

Europejski Dzień Języków

26 września 2019 r. po raz kolejny obchodziliśmy w naszej szkole EUROPEJSKI DZIEŃ JĘZYKÓW.
Europejski Dzień Języków to międzynarodowe święto, ustanowione z inicjatywy Rady Europy, obchodzone w całej Europie corocznie 26 września. Jego celem jest zachęcenie Europejczyków do nauki języków obcych oraz propagowanie zalet różnorodności języków.
Nasi uczniowie, zarówno na lekcjach języka angielskiego, jak i na lekcjach języka niemieckiego oglądali tego dnia w oryginale filmy pokazujące najpiękniejsze miejsca w Niemczech i Wielkiej Brytanii, krótkie komedie oraz kreskówki. Dowiedzieli się wielu ciekawostek o tych krajach, rozwijali sprawność słuchania ze zrozumieniem, wzbogacili również swoje słownictwo. Dzieci kształtowały kompetencje kluczowe i współdziałały w grupach rozwiązując zadania z mapą, czy układając puzzle z mapą Niemiec.
Europejski Dzień Języków w naszej szkole był wspaniałym przykładem jak wykorzystać autentyczne filmy i kreskówki do efektywnej nauki języków obcych.

tekst: A.Łabęcka - Pasek