Strona głównaAktualności → Dzień Papieski

Dzień Papieski

Dnia 16 października 2017 roku w naszej szkole odbyła się akademia z okazji Dnia Papieskiego, poświęcona Janowi Pawłowi II. Tegoroczne obchody przebiegały pod hasłem „Idźmy naprzód z nadzieją”.  Uroczystość przygotowali uczniowie klas VI i VII, którzy są uczestnikami koła teatralno biblijnego, pod kierunkiem katechetów. Podczas uroczystości mieliśmy okazję uczcić kolejną rocznicę wyboru kardynała Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową oraz przypomnieć sobie osobę papieża Polaka oraz jego nauczanie, które nam zostawił. Poprzez prezentację multimedialną mogliśmy zobaczyć życie naszego rodaka od narodzin, przez pontyfikat, aż do śmierci. Uroczystość została uświetniona śpiewem ulubionej przez papieża pieśni oazowej pt. „Barka”.

Tekst: Urszula Bartosiak