Strona głównaAktualności → Dzień Bezpiecznego Internetu 2020

Dzień Bezpiecznego Internetu 2020

W tym roku Dzień Bezpiecznego Internetu wypada 11 lutego 2020. Przypomnijmy, iż od 2004 r. Dzień Bezpiecznego Internetu (DBI) obchodzony jest z inicjatywy Komisji Europejskiej. Początkowo obchodzony był tylko w Europie, ale już od kilku lat DBI przekroczył jej granice, angażując państwa z całego świata.
Głównym celem DBI jest inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych, zaznajomienie rodziców, nauczycieli i wychowawców z problematyką bezpieczeństwa online oraz promocja pozytywnego wykorzystywania Internetu.
Dzień Bezpiecznego Internetu 2020 odbywa się pod hasłem „Dzień Bezpiecznego Internetu: Działajmy razem!”
Ze względu na to, iż wypada to w okresie naszych ferii zimowych, chcemy zapewnić, że nasza szkoła również weźmie udział w tym wydarzeniu. Już na początku lutego rozpoczną się akcje i działania, które będą miały na celu uwrażliwienie uczniów na świadome korzystanie z Internetu. Nauczyciele Szkolnego Zespołu IT przygotowali ciekawe działania, akcje, wyzwania i spotkania dla uczniów PSP 15. Wychowawcy klas włączą się w nasze działania podczas lekcji wychowawczych.
Możemy zapewnić, iż czas przed feriami zapowiada się niezwykle interesująco! Mamy również nadzieję, że dzięki naszym działaniom, zbliżające się ferie z komputerem będą również bezpieczne.
Więcej na temat DBI na stronie: https://www.saferinternet.pl/