Strona głównaAktualności → Athletics Camp 2019

Athletics Camp 2019

Uczniowie z PSP nr 15 w Radomiu uwielbiają sport. Każda dziewczynka i chłopiec wie, że najlepszą formą wypoczynku jest ruch. 25 października na hali sportowej odbyło się niezwykłe wydarzenie. Dzieci z naszej szkoły wzięły udział w zajęciach lekkoatletycznych z cyklu Athletics Camp pod patronatem Fundacji Kamili Skolimowskiej. „Każdy może zostać mistrzem” takie motto towarzyszyło  wszystkim małym sportowcom. Celem zajęć było popularyzowanie wśród najmłodszych sztandarowych konkurencji lekkoatletycznych, edukacji sportowej, a także zachęcanie młodzieży do podejmowania aktywności fizycznej.
 Dzieci pod okiem trenerów mogły spróbować swoich sił w: pchnięciu kulą, rzucie młotem, biegu przez płotki, rzucie oszczepem, a także rzucie dyskiem.  W ostatniej z wymienionych dyscyplin wskazówek udzielał gość specjalny - Bartłomiej Stój Mistrz Europy Juniorów.
  Oprócz konkurencji sportowych odbyły się również warsztaty z dietetykiem, podczas których uczniowie poznały zasady zdrowego odżywiania oraz spróbowały pysznych soków – wszystko po to, aby zachęcić je do spożywania większej ilości warzyw i owoców.
Tego dnia wszyscy świetnie się bawili. Każdy uczestnik otrzymał  pamiątkową koszulkę, medal oraz certyfikat. Kto wie, może wśród uczniów z PSP nr 15 jest jakiś przyszły mistrz olimpijski…
tekst: E.Fokt