Strona głównaAktualności → Warsztaty dziennikarskie

Warsztaty dziennikarskie

Zaczynamy „sezon” konkursów dla młodych dziennikarzy. Wkrótce dwa międzyszkolne konkursy dla uczniów szkół podstawowych: Międzyszkolny Konkurs Medialny w PSP 34 i Międzyszkolny konkurs „Gazetka Szkolna” w PSP 15. W ramach II Międzyszkolnego Konkursu Medialnego, którego organizatorem jest pani Anna Michnicka z PSP 34 odbyły się warsztaty dla młodych dziennikarzy. Naszą szkołę reprezentują uczennice klasy 5b Martyna Kurowska i Oliwia Chudzik. Dziewczynki brały udział w warsztatach, które odbyły się w naszym lokalnym radio - Radio Plus. Poprowadziła je dziennikarka radiowa pani Magdalena Gliszczyńska. Opowiedziała uczniom, jak wygląda praca dziennikarza radiowego, udzieliła cennych wskazówek, a na koniec pokazała, na czym polega praca w studio radiowym. Młodzi dziennikarze z ogromnym zainteresowaniem słuchali cennych rad. Jednym z zadań w kolejnym etapie będzie zadanie związane z tymi warsztatami. Trzymamy kciuki za Martynkę i Oliwię w kolejnym etapie konkursu, do którego przygotowują się pod czujnym okiem nauczycielki języka polskiego pani Edyty Fokt.