Strona głównaAktualności → Akademia Młodego Odkrywcy 4

Akademia Młodego Odkrywcy 4

Witamy ponownie, w dniu 21 lutego 2019 r. odbyły się kolejne zajęcia  w ramach innowacji „Akademia Młodego Odkrywcy”. Tym razem zagadnieniem pokazów była „Woda”.
Woda to jedna z najbardziej rozpowszechnionych substancji w przyrodzie, ale też jeden z najdziwniejszych związków chemicznych. Jako jedna z niewielu substancji może występować w trzech stanach skupienia: stałym, ciekłym i gazowym i współistnieją one ze sobą w typowych ziemskich temperaturach. Woda (tlenek wodoru) – związek chemiczny o wzorze H2O.
Uczniowie klasy 3 rozpoczęli doświadczenia z wodą od wysłuchania dźwięków związanych z odgłosami wody. Następnie poprzez obejrzenie prezentacji opracowanej przez uczennice klasy 8 oraz szereg samodzielnie wykonanych doświadczeń poznali właściwości fizyczne i chemiczne wody. Wynikiem doświadczeń były odpowiedzi uczniów na pytania zadawane przez prowadzących, np. Gdzie woda występuje na ziemi?, Czy woda słona nadaje się do picia?, Jakie substancje rozpuszczają się w wodzie?
Doświadczenia sprawiły uczniom wielką przyjemność, bardzo chętnie w nich uczestniczyli i z zainteresowaniem poszerzali swoje wiadomości.

Katarzyna Łukomska
Małgorzata Basa
Uczniowie koła fizycznego i chemicznego