Strona głównaAktualności → "Uczymy dzieci programować"

"Uczymy dzieci programować"

W lutym nauczyciele naszej szkoły przystąpili do ogólnopolskiego programu edukacyjnego „Uczymy dzieci programować”. Chcemy pokazać dzieciom, że programowania można uczyć odpowiedzialnie, wplatając go do codziennych aktywności dydaktycznych, niezależnie od realizowanych aktualnie treści. Można programować na edukacji matematycznej, artystycznej, językowej czy artystycznej.
    Głównym celem programu jest świadome, merytoryczne i metodyczne wprowadzanie elementów programowania i robotyki do zajęć dydaktycznych na różnych etapach edukacji.
    Uczenie programowania to rozwijanie uniwersalnych kompetencji, kształtowanie umiejętności logicznego, algorytmicznego myślenia, pracy zespołowej, szukania kompromisów, rozwijanie kreatywności, oswajanie z nowoczesnymi technologiami.     Wszystkie te założenia mamy zamiar realizować poprzez różnorodne ćwiczenia i zabawy związane z TIK.

tekst: E.Sadowska