Strona głównaAktualności → "Uczymy dzieci programować"

"Uczymy dzieci programować"

W I półroczu roku szkolnego 2019/2020 uczniowie z klasy II B wraz ze swoją wychowawczynią, panią Edytą Sadowską, brali udział w IV edycji Ogólnopolskiego Programu Edukacyjnego „Uczymy dzieci programować”, którego głównym celem jest świadome, merytoryczne i metodyczne wprowadzanie elementów programowania i robotyki do zajęć dydaktycznych na różnych etapach edukacji. Dzieci uczyły się programowania niejako mimochodem, podczas wesołej zabawy. Treści z zakresu kodowania wplatane były w codzienne aktywności dydaktyczne, na edukacji matematycznej, artystycznej, językowej czy artystycznej. W ramach zajęć uczniowie rozwijali uniwersalne kompetencje, kształtowali umiejętności logicznego, algorytmicznego myślenia, pracy zespołowej, szukania kompromisów, rozwijania kreatywności, oswajania z nowoczesnymi technologiami. W nagrodę za udział w programie uczniowie otrzymali dyplomy, a nauczyciel realizujący wraz z nimi program – certyfikat uczestnictwa.

tekst: E.Sadowska