Strona głównaAktualności → "Piękne doświadczenie, fascynujące wyjaśnienie"

"Piękne doświadczenie, fascynujące wyjaśnienie"

W dniu 26 marca 2018 roku uczniowie naszej szkoły z klasy 7F i uczestnicy koła fizycznego wraz z opiekunkami wzięli udział w finale VI Doświadczalnego Konkursu Fizycznego „Piękne doświadczenie, fascynujące wyjaśnienie”, do którego zakwalifikował się uczeń klasy 7F Jakub Kwiecień. Organizatorem konkursu był: Łódzki Kurator Oświaty, Stowarzyszenie Nauczycieli Fizyki Ziemi Łódzkiej, Wydział Elektrotechniki, Elektroniki, Informatyki i Automatyki Politechniki Łódzkiej oraz I Liceum Ogólnokształcące w Łodzi.
Finał konkursu odbył się w sali konferencyjnej WEEIA Politechniki Łódzkiej, dlatego nasza podróż do Łodzi zaczęła się już o godzinie 500. Do finału zakwalifikowało się 15 zespołów, których zadaniem było przygotowanie przed komisją konkursową oraz licznie zebraną publicznością prezentacji przedstawiającej wykonany eksperyment.
Celem konkursu było przede wszystkim zainspirowanie uczniów wszystkich typów szkół do wnikliwej obserwacji otaczającego nas świata, kształtowanie umiejętności planowania eksperymentu, prowadzenia obserwacji, wyciągania wniosków, prezentowania otrzymanych wyników eksperymentów, stwarzanie możliwości wykorzystywania poznanych praw i zasad fizycznych w praktyce, motywowanie do głębszego poznania fizyki, propagowanie nowoczesnych technik multimedialnych służących rozwojowi nauk ścisłych.
    Po bardzo zaciętej walce i prezentacji swojego doświadczenia uczeń Publicznej Szkoły Podstawowej nr 15 im. Władysława Syrokomli w Radomiu Jakub Kwiecień zajął zaszczytne czwarte miejsce. Mamy nadzieję, iż udział w tym konkursie będzie dla wszystkich uczestników pierwszym krokiem na drodze do wnikliwszego obserwowania i badania praw przyrody, a dla pozostałych obserwatorów finału inspiracją do dalszej pracy.
Serdecznie gratulujemy Jakubowi Kwietniowi bardzo dobrego wyniku w finale VI Doświadczalnego Konkursu Fizycznego „Piękne doświadczenie, fascynujące wyjaśnienie”,  który, aby znaleźć się w 15 zespołów zaproszonych do udziału w konkursie, musiał przygotować na I etapie eksperyment i opracować do niego całą dokumentację badawczą, a na drugim etapie rozwiązać test z zakresu fizyki.
W tym dniu również Jakub udzielił po raz pierwszy w swoim życiu wywiadu przed kamerami telewizji łódzkiej.