Strona głównaAktualności → "Naukowcy Niepodległej Polski - Światu"

"Naukowcy Niepodległej Polski - Światu"

Dnia 20 listopada w naszej szkole odbył się konkurs „Naukowcy Niepodległej Polski – Światu”. W ten sposób nauczyciele przedmiotów przyrodniczych wraz ze swoimi uczniami włączyli  się w obchody 100-letniej rocznicy  odzyskania niepodległości przez Polskę.
Celem konkursu było kształtowanie wśród uczniów postaw patriotycznych, rozwijanie zainteresowań tradycją niepodległości, budzenie szacunku dla Polaków oraz rozwijanie różnorodnych technik plastycznych. Konkurs został przeprowadzony w klasach  5 – 8.
Uczniowie przygotowywali prace plastyczne o wybranym naukowcu z następujących przedmiotów: biologii, chemii, fizyki, geografii. Dzięki temu  nasz szkolny korytarz został ozdobiony ciekawymi pracami, przybliżającymi postacie wybitnych naukowców polskich. Kolejnym etapem konkursu była rywalizacja zespołów uczniów klas 7 i 8 w zakresie wiedzy o naukowcach. Zdanie polegało na rozwiązaniu w jak najkrótszym czasie krzyżówki i podanie jej hasła.  Uczniowie pozyskiwali informacje z wcześniej przygotowanych plakatów,  opanowanych wiadomości, informacji umieszczonych w sali na fiszkach. Część informacji była zakodowana w nowoczesnych technikach tzw. QR Codach, do odczytywania których musieli użyć smartfonów.

A oto laureaci konkursu „Naukowcy Niepodległej Polski – Światu”:
- I miejsce klasa VIII b
Julia Petynka, Maria Rogowska, Jakub Paździor
- II miejsce klasa VIII c
            Zuzanna Drabik, Aleksandra Gierwatowska, Weronika Fokt
- III miejsce klasa VIIa
            Iga Majewska, Alicja Podlewska, Karolina Piotrowska
Wszystkim uczestnikom gratulujemy i dziękujemy za wspólną zabawę.

Organizatorzy konkursu:
Jolanta Czapczyńska, Małgorzata Basa, Katarzyna Łukomska, Aldona Miękus