Strona głównaAktualności → "Buduj mięśnie dla Miłoszka"

"Buduj mięśnie dla Miłoszka"

We wtorek 31 października uczniowie klasy Va uczestniczyli w szczególnych  zajęciach wychowania fizycznego. Lekcja odbyła się w fitness klubie Platinium. Głównym celem tych nietypowych zajęć  było wsparcie akcji charytatywnej „Buduj mięśnie dla Miłoszka! Twoje wsparcie=Jego życie” mającej na celu zbiórkę funduszy na leczenie i rehabilitację trzyletniego chłopca chorego na rdzeniowy zanik mięśni.
Zadanie było proste - należało  przyjść do klubu Platinium, kupić cegiełkę i ćwiczyć. Dla dziewcząt został przygotowany niesamowity obwód stacyjny przez instruktorkę Agnieszkę Zielińską, która poprowadziła zajęcia. Natomiast chłopcy swoich sił próbowali na sali cross fit pod okiem trenera Mateusza Adamczyka- tegorocznego mistrza Polski w debiutach Federacji NAC w kulturystyce. Nie było lekko! Uczniowie dali z siebie wszystko. Byli bardzo zaangażowani w te zajęcia. Wiedzieli, że ćwicząc wspierają chorego Miłoszka.
Finał akcji „Buduj mięśnie dla Miłoszka! Twoje wsparcie = Jego życie” odbył się 5 listopada podczas maratonów ćwiczebnych  w Platinium. Akcję tę objął swoim honorowym patronatem Prezydent miasta Radomia  Radosław Witkowski.

Tekst: J.Snarska