Strona głównaComenius 2008-2010 → Wizyta w Czechach

Wizyta w Czechach

W dniach 20-25 października 2008 r. miała miejsce pierwsza zagraniczna wizyta w ramach Projektu Comenius „Żyjmy zdrowo, aktywnie i kolorowo!”. Gospodarzem tej wizyty była szkoła czeska w Oscarach w pobliżu Kolina. W skład polskiej delegacji wchodzili: wicedyrektor szkoły Elżbieta Kozera, nauczyciele: Grażyna Molga, Elżbieta Okolus, Ewa Piątkiewicz, Anna Wójcicka oraz dzieci: Nikola Grelak, Paulina Okolus, Bartek Darbik i Sebastian Faliński. W czasie pobytu w Czechach prowadzone były rozmowy dotyczące działań w ramach projektu, ustalone zostały terminy i zasady organizowania wizyt. Czescy przyjaciele zorganizowali wiele ciekawych wycieczek. Zwiedzaliśmy miejscowy Kolin, stare miasteczko Kutna Hora ze średniowieczną kopalnią srebra i piękną katedrą św. Barbary. Mieliśmy okazję zobaczyć nowoczesną fabrykę samochodów oraz przejechać się starą kolejką wąskotorową.
Niezapomnianych wrażeń dostarczyła nam wyprawa do pięknej stolicy Czech – Pragi.