Strona główna → Świetlica

Świetlica

                               

 

Godziny pracy Regulamin Nauczyciele Koła zainteresowań      Jaka jest nasza świetlica... 

 

 

 

Świetlicowe aktualności

Rok szkolny 2018/2019

 Mikołaj w Świetlicy
6 grudnia do świetlicy przybył Św. Mikołaj, który przydźwigał ze sobą ogromny wór prezentów ku uciesze dzieci. Wśród nich były nowe klocki, gry, układanki, kreatywne zabawki, które uprzyjemniają czas spędzany przez dzieci w świetlicy. Szczęśliwe świetliki podziękowały Mikołajowi śpiewając piosenki, recytując wierszyki. Znalazł się także czas na krótką zabawę
z Mikołajem. Przy pożegnaniu świetliki obiecały, że będą szanowały nowe zabawki.


WYNIKI ŚWIETLICOWEGO KONKURSU „CUDZE CHWALICIE, SWEGO NIE ZNACIE.”
Laureatami konkursu „Cudze chwalicie, swego nie znacie”, którego celem było zaprezentowanie w formie plastycznej ciekawych zakątków Polski zostali:
NATALIA KAPUSTA  kl. IIId
FILIP GARWADZKI   kl. Ia
ZOSIA FIRLEJ  kl. Ia
ADAM SIARA  kl. Ic

Uczniowie za udział w konkursie otrzymali  dyplomy i nagrody.
                 
                                                                             GRATULUJEMY !!!

 

Świetlicowy konkurs plastyczny>> regulamin

Wspominamy - "Świetlicowe spotkanie z poezją"

 

Rok szkolny 2017/18

Karta zgłoszenia dziecka do świetlicy>> pobierz

Konkursy świetlicowe "Pluszowy Miś">> regulamin

Konkurs świetlicowy "Kartka Wielkanocna" >> regulamin

"Świetlicowe spotkanie z poezją"

Dnia 5 czerwca 2018r. w naszej świetlicy szkolnej odbyły się zajęcia otwarte dla rodziców i nauczycieli. Tematem przewodnim było „Świetlicowe spotkanie z poezją”.
Rodzice i nauczyciele  mieli możliwość obejrzeć prezentację multimedialną z życia świetlicy oraz krótki program artystyczny w wykonaniu dzieci poprzez występy wokalne, taneczne, teatralne i recytatorskie. Rodzice i nauczyciele czynnie włączyli się w zabawy integrujące grupę. Uczestnicząc w nich mieli możliwość poznać charakter pracy dydaktyczno-wychowawczej z uczniami, dowiedzieć się ile  wysiłku wymaga przygotowanie tego rodzaju zajęć. W trakcie zajęć rodzice mogli obserwować  postępy artystyczne swoich pociech. Zajęcia otwarte wzbudziły wiele pozytywnych emocji wśród rodziców i nauczycieli. Na zakończenie dzieciom wręczone zostały upominki.
Pani Anna Russ i  Monika Orzechowska dziękują wszystkim rodzicom i nauczycielom  za udział w zajęciach otwartych.

Wyniki konkursu „Kartka Wielkanocna”
KL. 0-1
I miejsce Adam Siara 0a
II miejsce Magdalena Sirak 0a
III miejsce Dominika Matera kl 1c
 Wyróżnienie Zofia Firlej 0c

Kl 2-3
I miejsce Oskar Bujalski 3d
II miejsce Martyna Mróz 3b
II miejsce Lena Pękacka 3a
III miejsce Maria Tuganskikh 2a
Wyróżnienie Aleks Brodowski 2a

MISTRZ ZNAKÓW DROGOWYCH
6 kwietnia 2018r.w świetlicy szkolnej miało miejsce ogłoszenie wyników konkursu „Mistrz znaków drogowych”. Zadaniem uczniów klas trzecich było kolorowanie, nazywanie i segregowanie do odpowiednich grup znaków drogowych. Spośród 16-u uczestników konkursu tytuł Mistrza i zaszczytne pierwsze miejsce zdobył Krzysztof Turek z klasy IIIe. Drugie miejsce zajął Aleksander Ośka – kl. IIIa. Przyznane zostały również dwa równorzędne miejsca trzecie dla Pawła Kośca – kl. IIIb oraz Kuby Skiby – kl. IIId. Uczniowie otrzymali dyplomy oraz nagrody. Mamy nadzieję, że znajomość znaków drogowych zwiększy bezpieczeństwo dzieci podczas użytkowania drogi jako piesi i rowerzyści, a już wkrótce ułatwi zdobycie karty rowerowej.
Wszystkim dzieciom dziękujemy za udział w konkursie, a laureatom serdecznie gratulujemy. 
 

TEATRALNE WYSTEPY W ŚWIETLICY, CZYLI „ZAMIESZANIE W KRAINIE BAJEK”
Uczniowie ze świetlicowego koła teatralnego i grupy wokalno-tanecznej zaprosili swoich kolegów, wychowawców, rodziców i dyrekcję szkoły na przedstawienie pt. „Zamieszanie w Krainie Bajek”. Teatralne spektakle odbyły się w kilku odsłonach w dniach 5-22 lutego 2018r. Młodzi artyści zaprezentowali wysoki kunszt aktorski. Poprzez słowa, gesty, śpiew i taniec opowiedzieli perypetie bajkowych postaci zagubionych w Krainie Baśni.
Ogromne zaangażowanie dzieci, piękne stroje, niecodzienna sceneria, muzyka, oświetlenie spowodowały, że bajkowy nastrój udzielił się zaproszonym gościom, którzy bardzo często i spontanicznie oklaskiwali występy młodych aktorów. Opiekunowie koła teatralnego p. Monika Orzechowska i grupy wokalno-tanecznej p. Anna Russ dziękują wszystkim dzieciom za piękne występy. Gratulujemy !!!
galeria>

Wszystkim Babciom i Dziadkom z okazji ich święta -  dużo zdrowia, uśmiechu i radości oraz mnóstwa czasu na wspólne zabawy z wnukami życzą dzieci ze świetlicy.

Zajęcia matematyczne na tabletach.

W naszej świetlicy szkolnej dzieci uczęszczają na różnorodne zajęcia rozwijające ich zainteresowania. Wychowacy  świetlicy szkolnej są zawsze świetnie przygotowani. Nasi uczniowie biorą np. udział w zajęciach świetlicowego koła matematycznego, podczas których wykorzystywane są nowoczesne technologie - dzieci pracują na tabletach.

ŚWIETLICOWE MIKOŁAJKI - TROCHĘ INACZEJ NIŻ ZWYKLE.

W tym roku mikołajkowe święto obchodziliśmy w naszej świetlicy inaczej niż zwykle. Mikołaj nie wkroczył do sali z workiem pełnym prezentów. Zamiast tego dzieci poznały prawdziwą historię Św. Mikołaja, obejrzały film z nagraniem pochodzącym od Brodatego Starszego Pana. Potem opowiadały o upominkach, które przyniósł im wieczorową porą do ich domów i postanowiły same zabawić się w Mikołajki przygotowując niespodzianki dla swoich rodziców. Następnie zainspirowane niecodziennym listem pewnego chłopca, dzieci napisały swoje listy do Św. Mikołaja. Tym razem nie zawierały one próśb i życzeń o prezenty. Były to listy, w których dziękowały za zabawki, słodycze oraz wiele innych rzeczy, które wydają się dzieciom ważne. Tegoroczny dzień 6-ego grudnia był może nieco bardziej refleksyjny. Nie zabrakło jednak wesołych mikołajkowych piosenek  i słodkich łakoci przesłanych z dalekiej Laponii.

ŚWIETLICOWE ANDRZEJKI
Jaka przyszłość nas czeka – i ta bliska, i daleka. Pod takim hasłem bawiliśmy się w świetlicy w andrzejkowe popołudnie. Podczas zabaw i wróżb poznawaliśmy imiona przyszłych sympatii, żon i mężów, sprawdzaliśmy oceny, jakich wpadnie nam do dziennika najwięcej, dowiadywaliśmy się, jakie podróże nas czekają i co będziemy robić w przyszłości. Wszyscy doskonale zdawaliśmy sobie sprawę, że jest to tylko zabawa, która wypływa z długiej tradycji, dlatego potraktowaliśmy ją pół żartem, pół serio.

WYNIKI ŚWIETLICOWEGO KONKURSU LITERACKO-PLASTYCZNEGO
„MÓJ PRZYJACIEL MIŚ”
Zadaniem konkursowym było napisanie opowiadania o wymyślonym przez siebie Misiu, który przeżył ciekawą przygodę. Spośród kilku prac przyznano trzy równorzędne nagrody główne dla :
Zosi Zaręby kl. IIa, Klaudii Sikory kl.IIa i Ady Sadowskiej kl.IIc.
Dziewczynki przedstawiły ciekawe przygody swoich misiowych bohaterów w formie książeczek, w których tekst uzupełniony został bogatymi ilustracjami. Laureatki konkursu zostały nagrodzone dyplomami i upominkami. Dodatkową atrakcją było świetlicowe spotkanie z autorkami książeczek, w czasie którego dzieci wysłuchały pięknie opowiedzianych przygód Misiów stworzonych przez Zosię, Adę i Klaudię. Brawo Dziewczynki!!!!

Święto Świetlika

28 listopada 2017 r.  w świetlicy szkolnej odbyła się uroczystość.
Dzisiejszy dzień w świetlicy miał zupełnie inny charakter niż zazwyczaj. Odbyło się bardzo ważne wydarzenie  „Święto Świetlika” czyli  obrzędowe przyjęcie nowo zapisanych dzieci do świetlicy. Na widowni zasiedli zaproszeni wcześniej goście: Pani Dyrektor Małgorzata Suligowska i Pani dyrektor Elżbieta Kozera, rodzice oraz nauczyciele. 
W przygotowanych przez   nauczycieli świetlicy zadaniach,  dzieci wykazały się wiedzą z różnych dziedzin życia. Dzieci dzielnie radziły sobie z poleceniami i dzięki temu mogły przystąpić do następnych zadań. Wszyscy doskonale wiedzieli jak powinni się zachowywać w czasie wspólnej zabawy i nauki. Z tej okazji  dzieci z świetlicowego koła wokalno - tanecznego  pokazały swoje umiejętności. Na zakończenie dzieci złożyły uroczyste ślubowanie. Po ślubowaniu dzieci otrzymały dyplomy i odznaki świetlika z rąk Pani Dyrektor oraz drobny upominek. Uroczystość zakończono tańcami przy muzyce.

Festyn Mieszkańcy - Mieszkańcom

22 października 2017 r w niedzielne popołudnie na radomskim Rynku odbył się Festyn Mieszkańcy- Mieszkańcom. Taka impreza odbyła się po raz pierwszy. I choć pogoda nie rozpieszczała to humory dopisywały wszystkim. Była muzyka i tańce, pokazy, warsztaty, konkursy i wspólna zabawa. Swoje umiejętności zaprezentowała również grupa Małych Ratowników z  naszej szkoły przygotowanych przez nauczycieli świetlicy Panią Monikę Orzechowską i Panią Annę Russ. Uczniowie: Magdalena Drabik, Aleksandra Kamińska, Judyta Farbiś, Jakub Walkowski oraz Michał Stańczyk pokazali, jak prawidłowo i skutecznie wykonać resuscytację krążeniowo-oddechową, ułożyć osobę poszkodowaną w pozycji bocznej ustalonej oraz wezwać pomoc dzwoniąc pod numer 112. Pokaz został zorganizowany w celu podniesienia poziomu wiedzy i umiejętności mieszkańców Radomia w zakresie udzielania pierwszej pomocy w razie wypadku. Przedstawiciele naszej szkoły zaprezentowali wysoki poziom umiejętności ratowniczych , co zostało docenione przez uczestników Festynu, którzy nagrodzili grupę małych ratowników gromkimi brawami.

WYNIKI ŚWIETLICOWEGO KONKURSU PLASTYCZNO-LITERACKIEGO
„JAK MATEUSZEK NAUCZYŁ SIĘ MAGICZNYCH SŁÓW?”
ZUZIA KOSIOR kl.IIIe  - nagroda w kategorii literackiej
ADAM KAŁWA kl. IIb
KLAUDIA SIKORA kl. IIa  - nagrody w kategorii plastycznej
ALEKS BRODOWSKI kl. IIa - wyróżnienie w kategorii plastycznej
GRATULUJEMY !!!

Praca nagrodzona - Zuzia Kosior >>opowiadanie

KONKURS  „JAK MATEUSZEK NAUCZYŁ SIĘ MAGICZNYCH SŁÓW”.
Wszystkie chętne dzieci, które wysłuchały w świetlicy bajkę Stefanii Szuchowej pt.„Mateuszek na Zaczarowanej Wyspie” zapraszamy do udziału w konkursie: „Jak Mateuszek nauczył się magicznych słów?” .
Uczniowie klas 0-II mają za zadanie odpowiedzieć na konkursowe pytanie w formie pracy plastycznej (format i technika dowolna: rysunek, wyklejanka, kolaż) . Obowiązkowym elementem pracy muszą być trzy  słowa : PROSZĘ, PRZEPRASZAM, DZIĘKUJĘ.
Zadaniem uczniów klas trzecich jest udzielenie odpowiedzi w formie opowiadania. Tekst opowiadania może być uzupełniony ilustracją.
Na podpisane prace ( imię, nazwisko, klasa) czekamy w świetlicy do piątku 13 października , a autorzy  najbardziej pomysłowych i starannych prac konkursowych zostaną nagrodzeni.
Dzieci, które nie miały możliwości wysłuchania bajki w świetlicy zachęcamy  do odtworzenia tekstu w formie audiobooka w INTERNECIE pod hasłem „Mateuszek na Zaczarowanej Wyspie.” (w serwisie YOU TUBE).