Strona główna → Świetlica

Świetlica

                               

 

Godziny pracy Regulamin Nauczyciele Oferta edukacyjna       Jaka jest nasza świetlica... 

 

Karta zgłoszenia dziecka do świetlicy (wersja w edytorze tekstu)>> pobierz

Karta zgłoszenia dziecka do świetlicy (wersja w pdf)>>pobierz

Świetlicowe aktualności

Rok szkolny 2020/2021

Nasz świetlicowy padlet - świetlica online w nowym roku szkolnym

zobacz>>

 

Zapraszamy do udziału w konkursie "Bezpieczni na drodze"

regulamin>>

Spróbuj, Ty też możesz zostać Aktywnym Świetlikiem.

”AKTYWNY ŚWIETLIK”

REGULAMIN KONKURSU:

Szansę na udział w konkursie „Aktywny Świetlik” mają wszyscy uczniowie uczęszczający do świetlicy szkolnej.

Każdy uczeń otrzymuje kartę zachowania w świetlicy, na której gromadzi  zdobyte przez siebie pieczątki  za:  udział w konkursach organizowanych w świetlicy, ciekawe prace plastyczne aktywny udział w zabawach i grach świetlicowych oraz zachowania zgodne z regulaminem, warte naśladowania.

DZIECI, KTÓRE UZYSKAJĄ NAJWIĘKSZĄ ILOŚĆ PIECZĄTEK UZYSKUJĄ TYTUŁ „AKTYWNEGO ŚWIETLIKA” I WRAZ Z KOŃCEM PÓŁROCZA OTRZYMAJĄ NAGRODĘ NIESPODZIANKĘ.

 

Zapraszamy do wspólnej zabawy. 

 

NOWA ODSŁONA SZKOLNEJ ŚWIETLICY ONLINE (kliknij powyżej)

                     Wszystkie młodsze dzieci z naszej szkoły zapraszamy do naszej ŚWIETLICY ON-LINE (strona internetowa szkoły w zakładce- Świetlica).  Czekają tu na Was gry, układanki interaktywne, wesołe piosenki, nauka choreografii tanecznych, propozycje zajęć plastycznych, ćwiczenia ruchowe i muzyczne, ciekawe doświadczenia , a także wirtualne wycieczki. Zabawy, które Wam szczególnie przypadną do gustu możecie polubić klikając na serduszka.
Kto do ŚWIETLICY ON-LINE  wpadnie tego nuda nie dopadnie!
    ZAPRASZAMY – NAUCZYCIELE ŚWIETLICY.

Witamy w NASZEJ ŚWIETLICY ON-LINE! Zapraszamy Was do wspólnej zabawy przez Internet, dzięki której czas nie będzie się dłużył i nuda nikogo nie dopadnie. Czekają tu na Was zajęcia w znanej i lubianej Szkółce Rysowania, w której krok po kroku nauczycie się rysować …… No właśnie tego się dowiecie zaglądając do zakładki SZKÓŁKA RYSOWANIA. 

 Papier, klej, nożyczki – co z nich można wyczarować przekonacie się otwierając zakładkę COŚ FAJNEGO PAPIEROWEGO.

Pamiętajcie również o tym, że każdego dnia warto pogimnastykować nasz umysł, dlatego w zakładce ŁAMIGŁÓWKI MĄDREJ GŁÓWKI czekają na Was zagadki, rebusy, krzyżówki i inne zabawy umysłowe. 

WARTO WIEDZIEĆ WIĘCEJ to hasło pod którym znajdziecie  ciekawostki o otaczającym nas świecie, filmy edukacyjne, eksperymenty naukowe. 

I oczywiście nie może zabraknąć codziennej porcji ruchu z tańcem, muzyką i śpiewem bez których nie wyobrażamy sobie naszej świetlicy. Wystarczy kliknąć zakładkę PORUSZAJ SIĘ, POTAŃCZ, POŚPIEWAJ.

Każdego dnia będą na Was czekały nowe zadania i zabawy. Zapraszamy do NASZEJ ŚWIETLICY ON LINE – nauczyciele świetlicy. 

   
   
   
   

 

Świetlicowe aktualności

Rok szkolny 2019/2020

Zapraszamy do udziału w świetlicowym konkursie plastycznym "W marcu jak w garncu".

regulamin>>

DZIEŃ NUMERU ALARMOWEGO  112 W NASZEJ SZKOLE

   Jak ważny jest numer alarmowy 112 każdy doskonale wie. Uczniowie naszej szkoły mieli okazję przypomnieć sobie jego znaczenie oraz zasady stosowania. 3 stycznia gościliśmy ratownika medycznego pracującego w Pogotowiu Ratunkowym. W czasie spotkania z uczniami klas 0-II NASZ gość przekazał informacje, jak prawidłowo wezwać pomoc dzwoniąc pod numer 112 oraz, w jaki sposób udzielić pierwszej pomocy przedmedycznej osobom poszkodowanym. Uczniowie nie tylko słuchali fachowych porad i obserwowali akcję ratowniczą. Mieli także okazję w sposób praktyczny przeprowadzić resuscytację krążeniowo- oddechową na fantomach. Mamy nadzieję, że wiedza zdobyta podczas spotkania i utrwalona w czasie zajęć  z wychowawcami pomoże w udzieleniu komuś pomocy, kiedy zajdzie taka potrzeba. 

Wyniki konkursu  „ Pomaganie jest proste ”
Nagroda główna:
-Kategoria wiersz, opowiadanie
Maja Gregorczyk kl.3c
Kategoria praca plastyczna
Jan Nalazka kl.3 a
-Wyróżnienie
Zuzia Wrońska kl.1 c
Maja Golińska kl.1 c
Oliwia Sekuła kl. 3 a
Dziękujemy za udział w konkursie.
Gratulujemy!

Święto Świetlika
W dniu 3 grudnia 2019 roku zwyczajowo, jak co roku w uroczysty sposób przyjęliśmy do świetlicy nowych uczniów do grona świetlików.
Nowymi świetlikami stały się dzieci z klas 0-I. W czasie uroczystości miały one możliwość zaprezentowania nowych umiejętności, wiadomości, które zdobyły podczas zajęć świetlicowych od września tego roku. Uczniowie zaprezentowali piosenki, wierszyki i zabawy muzyczne przed zaproszonymi gośćmi: Panią Dyrektor Małgorzatą Suligowską oraz Panią Dyrektor Elżbietą Kozerą, a także rodzicami, dziadkami i przedstawicielami dzieci ze świetlicy. Zadaniem uczniów było odszyfrowanie hasła, którym był napis ŚWIETLICA. Udało im się to bez żadnego problemu. Nagrodą były dyplomy i odznaki świetlika, których wręczenie zostało poprzedzone obietnicą wypowiedzianą przez dzieci w obecności wszystkich gości.
Występy dzieci spotkały się z dużym uznaniem gości, były głośne brawa , ciepłe słowa podziękowania, a całości towarzyszyła miła, serdeczna atmosfera. Nowym świetlikom życzymy, by wytrwały w swoich postanowieniach, a zaproszonym gościom dziękujemy za udział w naszej uroczystości.

                                             

Mikołajki w świetlicy szkolnej

Nasze świetliki tuż przed Mikołajkami wykonały listy do Św. Mikołaja. Na przygotowanych papierowych kartkach, dzieci pisały lub rysowały to co najbardziej chciałyby dostać na gwiazdkę. Prace zawisły w wielkim worku w naszej świetlicowej galerii. W dzień Mikołajek odbyły się zabawy mikołajkowe. W tym dniu dzieci uczestniczyły w konkursach i zabawach tanecznych, słuchały i śpiewały piosenek świątecznych oraz brały udział w quizie dotyczącym wiedzy o Mikołaju. Był też słodki poczęstunek i drobne upominki. Tego dnia dzieci również przygotowały ozdoby choinkowe, które podarowały bliskim osobom, zamieniając się tym samym w rolę Św. Mikołaja. Był to wspaniale spędzony czas, podczas którego panowała wesoła i serdeczna atmosfera. 

 
 


Dzień Życzliwości i Pozdrowień.

21 listopada to Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień. Jego celem jest uwrażliwienie ludzi na wzajemną życzliwość, wzbudzenie w nich pozytywnych emocji. Propaguje takie wartości jak: wzajemny szacunek, tolerancja, chęć niesienia pomocy i działania na rzecz innych. Taki dzień jak ten przypomina wszystkim, że warto jest zatrzymać się na chwilę, zastanowić nad własnym życiem, uczynić drobny gest życzliwości w strunę drugiego człowieka poprzez ciepły uśmiech, miłe słowo, uprzejmość. W tym dniu do kręgu życzliwych i uśmiechniętych ludzi postanowiły dołączyć dzieci ze świetlicy szkolnej. Przygotowały małe upominki – ordery życzliwości  pod hasłem „Znajdź się wśród życzliwych” i wręczały je osobie, której chciały zrobić przyjemność.  Obchodom Dnia Życzliwości i Pozdrowień towarzyszyły także uśmiechy, jakie dzieci mogły przekazywać sobie wzajemnie. W ramach zajęć świetlicowych dzieci zapoznały się z historią Światowego Dnia Życzliwości, układały kulinarny przepis na życzliwość. Ten dzień dostarczył wszystkim wiele radości i życzliwości. Pamiętajmy, że pozytywna energia, którą przekazujemy drugiemu człowiekowi, wraca do nas ze zdwojoną siłą.

Zapraszamy do udziału w konkursie "Pomaganie jest proste"

Regulamin konkursu>>

IMIENINY SZKOŁY !!!
11 października z okazji Święta  Komisji Edukacji Narodowej zorganizowaliśmy w naszej świetlicy imieniny szkoły. Wspólnie rozmawialiśmy o tym, jak duże znaczenie w życiu człowieka ma nauka oraz co dzięki niej możemy osiągnąć. Dzieci zrozumiały, że szkoła to nie tylko uczniowie i nauczyciele. Uświadomiły sobie, że pracuje tu mnóstwo innych osób, dzięki którym uczniowie mogą uczyć się, poznawać świat, a jednocześnie czuć się miło i bezpiecznie. I jak to na imieninach bywa zaprosiliśmy do świetlicy  gości, z którymi Świetliki mogły porozmawiać o ich pracy. Były wśród nich: pani dyrektor Małgorzata Suligowska, pani pielęgniarka Aleksandra Ułanow, pani intendentka Lucyna Stanikowska, pani sekretarz Alicja Kwiatkowska, panie kucharki oraz panie woźne. Dzieci wysłuchały krótkich informacji, na czym polega praca naszych gości,  mogły także kierować do nich swoje pytania. Na koniec dzieci pięknie podziękowały wszystkim za ich pracę. Doszły także do przekonania, że każda osoba, która odwiedziła nas w tym dniu pełni w szkole bardzo ważną rolę i wszystkim należy się ogromny szacunek za ich pracę.

Gry i zabawy w świetlicy szkolenej.

W naszej szkolnej świetlicy miło spędzamy czas. Gry, zabawy i ciekawe zajęcia organizowane dla uczniów sprawiają wiele radości.Rok szkolny 2018/2019

BEZPIECZNA DROGA – MAŁY RATOWNIK
Uczniowie klas trzecich przez cały rok szkolny poznawali zasady bezpiecznego poruszania się po drogach w roli pieszego , rowerzysty, pasażera  oraz użytkownika środków transportu publicznego. Uczyli się również, w jaki sposób prawidłowo i skutecznie udzielić pierwszej pomocy  osobie poszkodowanej . Zajęcia prowadzone były w świetlicy przez p. Monikę Orzechowską i p. Annę Russ , odbywały się dwa razy w tygodniu i miały charakter teoretyczno-praktyczny. Efektem pracy uczniów były własnoręcznie wykonane przewodniki o bezpiecznym ruchu drogowym i pierwszej pomocy przedmedycznej.  Autorzy najbardziej starannych przewodników zostali nagrodzeni książeczkami z hasłem przewodnim „Bezpieczna Droga”.

 

KONKURS „MISTRZ ZNAKÓW DROGOWYCH”
 Konkurs „MISTRZ ZNAKÓW DROGOWYCH” sprawdzający znajomość znaków drogowych wśród uczniów klas trzecich rozstrzygnięty. Konkurs odbywał się w świetlicy szkolnej i miał charakter indywidualnego testu. Każdą klasę trzecią reprezentowało trzech uczniów.
          I miejsce i tytuł MISTRZA ZANAKÓW DROGOWYCH przyznano Nadii Fituch z kl. IIIb, II miejsce zajął Jakub Boruciński kl. IIIa, III miejsce przypadło w udziale Mai Piechowicz kl. IIIC.
Gratulujemy zwycięzcom i dziękujemy wszystkim uczniom, którzy wzięli udział w konkursie.

Świetlicowe Koło Teatralne
Po występach teatralnych  dzieci ze świetlicowego koła teatralnego spotkały się na zajęciach , które tym razem musiały w dużym stopniu rozbudzić ich wyobraźnię. Były to ćwiczenia z charakteryzacji.  Zadaniem każdego uczestnika zajęć było wykreowanie wybranej przez siebie postaci.  Zabawa pochłonęła dzieci  bez reszty. Pojawiły się przeróżne postacie: młodszych, staruszków , ludzi smutnych , radosnych  i przestraszonych.  Strojem i  mimiką zostały podkreślone cechy charakterystyczne każdej postaci. Na wszystkich członków koła teatralnego czekały  certyfikaty młodych aktorów oraz drobne upominki .  Spotkanie zakończyło się słodkim poczęstunkiem , podczas którego dzieci dzieliły się swoimi wrażeniami i refleksjami z zajęć koła teatralnego.

„ZŁOTA RYBKA” – występ dzieci ze świetlicowego koła teatralnego
        W dniach od 20 marca do 3 kwietnia 2019 miały miejsce kolejne odsłony przedstawienia pt „Złota Rybka” w wykonaniu uczniów ze świetlicowego koła teatralnego.
         Tym razem była to wersja współczesna znanej i lubianej bajki, która różniła się nieco od pierwowzoru. Nieoczekiwane dary Złotej Rybki oraz rozterki głównego bohatera Łukasza pomogły zarówno dzieciom, jak i dorosłym widzom uświadomić sobie, co tak naprawdę w życiu jest ważne. Czy są to przedmioty materialne, dostępne w sklepach , czy ważniejsze są jednak ciepłe relacje międzyludzkie i uczucia, które nam towarzyszą:      miłość, przyjaźń, radość, uśmiech?
      W przedstawieniu młodzi  artyści zaprezentowali swoje umiejętności aktorskie poprzez taniec, śpiew i przekaz narracyjny. Atrakcyjność występu podniosła bogata oprawa muzyczna, piękna dekoracja i charakterystyczne elementy strojów, które dawały pole do wyobraźni.
OBSADA:
ŁUKASZ                      - Mikołaj Milewski  kl.IVb
ZŁOTARYBKA         - Zosia Zaręba  kl. IIIa
ZDROWIE                   - Adam Siara  kl. Ic
PRZYJAŻŃ                - Łukasz Kęska   IIIa
UŚMIECH                   - Maja Tarnowska  IIIa
MIŁOŚĆ                       - Marysia Tuganskikh  kl.IIIa
BABCIA                       - Lila Golińska  kl. IIIa
WOJTEK                      - Krzysztof Kacprzycki  kl. IVd
MARTA                         - Monika Pluta  kl. IVd
NARRATORZY         - Lena Staniszewska kl. IVb
                                             Martyna Mróz kl. IV b
                                              Klaudia Sikora kl. IIIa
                                              Amelia Cieślińska kl. IIIc
                                              Zuzia Nowocień kl. IVa        Wszystkim aktorom dziękuję za zaangażowanie i ogromny wkład pracy, jaki włożyli w przygotowanie przedstawienia . Specjalne podziękowania kieruję w stronę p. Anny Rybińskiej, p. Agnieszki Myrty i p. Beaty Majewskiej za pomoc w przygotowaniu dekoracji teatralnej.

                                                                     opiekun koła – Monika Orzechowska

galeria>>

 
             „MAMO! TATO!  POBAW SIĘ ZE MNĄ”!!!  - dzień otwarty dla rodziców
        W poniedziałkowe popołudnie 25 marca 2019r. mieliśmy wielką przyjemność gościć w naszej świetlicy rodziców, babcie, dziadków i  rodzeństwo dzieci uczestniczących w zajęciach świetlicowego koła teatralnego.  Pretekstem do spotkania była premiera  przedstawienia „Złota Rybka” przygotowanego przez młodych aktorów i entuzjastycznie oklaskiwanego przez zaproszonych gości.
      Po występach teatralnych przyszedł czas na wspólną zabawę dzieci, rodziców i dziadków. Były wesołe zabawy muzyczne, w czasie których tworzyliśmy wirtualną dekorację. Później pojawiły się zadania dla dorosłych sprawdzające pamięć, koncentrację, zręczność oraz pracę w zespole. Wiele emocji dostarczyła zabawa z wędrującymi pytaniami, kiedy ważny był czas odmierzany przez tykającą „bombę”. Nie obyło się bez słodkiej niespodzianki od Złotej Rybki, którą dzieci i rodzice wspólnie wyłowili.
Akcentem kończącym spotkanie była sesja fotograficzna i zaproszenie do Galerii Rodzica, gdzie umieszczone zostały prace dzieci – krótkie wypowiedzi odnoszące się do ich marzeń oraz ciekawostki dotyczące zaspokajania ich potrzeb. 
      Mamy nadzieję, że czas spędzony na obserwacji swoich pociech podczas występów teatralnych i wspólnej zabawie dostarczył wiele pozytywnych emocji zarówno dzieciom, jak i rodzicom i pozwolił na krótką refleksję, co tak naprawdę w życiu jest ważne???
    
 
Organizatorami spotkania była p. Monika Orzechowska i p. Anna Russ.
 

Zajęcia z zakresu udzielania pierwszej pomocy w świetlicy szkolnej.

25 marca 2019 w naszej świetlicy szkolnej odbyły się zajęcia z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Zajęcia te miały na celu kształtowanie pozytywnych
i bezpiecznych postaw oraz zapoznanie dzieci z czynnościami ratowniczymi.
Dzieci podsumowały swoją wiedzę, w jaki sposób udziela się pierwszej pomocy, jak pomóc poszkodowanym zanim przyjedzie pogotowie ratunkowe. Utrwaliły znajomość  podstawowych numerów alarmowych oraz jak wezwać pomoc przez telefon. Świetnie poradziły sobie z praktyczną nauką pozycji bocznej ustalonej i resuscytacji krążeniowo- oddechowej. Dzięki temu wiedzą, że szybkie podjęcie działań związanych z pierwszą pomocą znacznie zwiększa szansę na uratowanie życia i zdrowia poszkodowanego. Bardzo ważne jest wprowadzenie tematyki pierwszej pomocy
i oswojenia z nią uczniów, bowiem kiedy dorosną, nie będą się bały udzielać pierwszej pomocy.
Zajęcia zostały przeprowadzone przez  nauczycieli świetlicy: Annę Russ i  Monikę Orzechowską.

 Mikołaj w Świetlicy
6 grudnia do świetlicy przybył Św. Mikołaj, który przydźwigał ze sobą ogromny wór prezentów ku uciesze dzieci. Wśród nich były nowe klocki, gry, układanki, kreatywne zabawki, które uprzyjemniają czas spędzany przez dzieci w świetlicy. Szczęśliwe świetliki podziękowały Mikołajowi śpiewając piosenki, recytując wierszyki. Znalazł się także czas na krótką zabawę
z Mikołajem. Przy pożegnaniu świetliki obiecały, że będą szanowały nowe zabawki.


WYNIKI ŚWIETLICOWEGO KONKURSU „CUDZE CHWALICIE, SWEGO NIE ZNACIE.”
Laureatami konkursu „Cudze chwalicie, swego nie znacie”, którego celem było zaprezentowanie w formie plastycznej ciekawych zakątków Polski zostali:
NATALIA KAPUSTA  kl. IIId
FILIP GARWADZKI   kl. Ia
ZOSIA FIRLEJ  kl. Ia
ADAM SIARA  kl. Ic

Uczniowie za udział w konkursie otrzymali  dyplomy i nagrody.
                 
                                                                             GRATULUJEMY !!!

 

Świetlicowy konkurs plastyczny>> regulamin

Wspominamy - "Świetlicowe spotkanie z poezją"

 

Rok szkolny 2017/18

Konkursy świetlicowe "Pluszowy Miś">> regulamin

Konkurs świetlicowy "Kartka Wielkanocna" >> regulamin

"Świetlicowe spotkanie z poezją"

Dnia 5 czerwca 2018r. w naszej świetlicy szkolnej odbyły się zajęcia otwarte dla rodziców i nauczycieli. Tematem przewodnim było „Świetlicowe spotkanie z poezją”.
Rodzice i nauczyciele  mieli możliwość obejrzeć prezentację multimedialną z życia świetlicy oraz krótki program artystyczny w wykonaniu dzieci poprzez występy wokalne, taneczne, teatralne i recytatorskie. Rodzice i nauczyciele czynnie włączyli się w zabawy integrujące grupę. Uczestnicząc w nich mieli możliwość poznać charakter pracy dydaktyczno-wychowawczej z uczniami, dowiedzieć się ile  wysiłku wymaga przygotowanie tego rodzaju zajęć. W trakcie zajęć rodzice mogli obserwować  postępy artystyczne swoich pociech. Zajęcia otwarte wzbudziły wiele pozytywnych emocji wśród rodziców i nauczycieli. Na zakończenie dzieciom wręczone zostały upominki.
Pani Anna Russ i  Monika Orzechowska dziękują wszystkim rodzicom i nauczycielom  za udział w zajęciach otwartych.

Wyniki konkursu „Kartka Wielkanocna”
KL. 0-1
I miejsce Adam Siara 0a
II miejsce Magdalena Sirak 0a
III miejsce Dominika Matera kl 1c
 Wyróżnienie Zofia Firlej 0c

Kl 2-3
I miejsce Oskar Bujalski 3d
II miejsce Martyna Mróz 3b
II miejsce Lena Pękacka 3a
III miejsce Maria Tuganskikh 2a
Wyróżnienie Aleks Brodowski 2a

MISTRZ ZNAKÓW DROGOWYCH
6 kwietnia 2018r.w świetlicy szkolnej miało miejsce ogłoszenie wyników konkursu „Mistrz znaków drogowych”. Zadaniem uczniów klas trzecich było kolorowanie, nazywanie i segregowanie do odpowiednich grup znaków drogowych. Spośród 16-u uczestników konkursu tytuł Mistrza i zaszczytne pierwsze miejsce zdobył Krzysztof Turek z klasy IIIe. Drugie miejsce zajął Aleksander Ośka – kl. IIIa. Przyznane zostały również dwa równorzędne miejsca trzecie dla Pawła Kośca – kl. IIIb oraz Kuby Skiby – kl. IIId. Uczniowie otrzymali dyplomy oraz nagrody. Mamy nadzieję, że znajomość znaków drogowych zwiększy bezpieczeństwo dzieci podczas użytkowania drogi jako piesi i rowerzyści, a już wkrótce ułatwi zdobycie karty rowerowej.
Wszystkim dzieciom dziękujemy za udział w konkursie, a laureatom serdecznie gratulujemy. 
 

TEATRALNE WYSTEPY W ŚWIETLICY, CZYLI „ZAMIESZANIE W KRAINIE BAJEK”
Uczniowie ze świetlicowego koła teatralnego i grupy wokalno-tanecznej zaprosili swoich kolegów, wychowawców, rodziców i dyrekcję szkoły na przedstawienie pt. „Zamieszanie w Krainie Bajek”. Teatralne spektakle odbyły się w kilku odsłonach w dniach 5-22 lutego 2018r. Młodzi artyści zaprezentowali wysoki kunszt aktorski. Poprzez słowa, gesty, śpiew i taniec opowiedzieli perypetie bajkowych postaci zagubionych w Krainie Baśni.
Ogromne zaangażowanie dzieci, piękne stroje, niecodzienna sceneria, muzyka, oświetlenie spowodowały, że bajkowy nastrój udzielił się zaproszonym gościom, którzy bardzo często i spontanicznie oklaskiwali występy młodych aktorów. Opiekunowie koła teatralnego p. Monika Orzechowska i grupy wokalno-tanecznej p. Anna Russ dziękują wszystkim dzieciom za piękne występy. Gratulujemy !!!
galeria>

Wszystkim Babciom i Dziadkom z okazji ich święta -  dużo zdrowia, uśmiechu i radości oraz mnóstwa czasu na wspólne zabawy z wnukami życzą dzieci ze świetlicy.

Zajęcia matematyczne na tabletach.

W naszej świetlicy szkolnej dzieci uczęszczają na różnorodne zajęcia rozwijające ich zainteresowania. Wychowacy  świetlicy szkolnej są zawsze świetnie przygotowani. Nasi uczniowie biorą np. udział w zajęciach świetlicowego koła matematycznego, podczas których wykorzystywane są nowoczesne technologie - dzieci pracują na tabletach.

ŚWIETLICOWE MIKOŁAJKI - TROCHĘ INACZEJ NIŻ ZWYKLE.

W tym roku mikołajkowe święto obchodziliśmy w naszej świetlicy inaczej niż zwykle. Mikołaj nie wkroczył do sali z workiem pełnym prezentów. Zamiast tego dzieci poznały prawdziwą historię Św. Mikołaja, obejrzały film z nagraniem pochodzącym od Brodatego Starszego Pana. Potem opowiadały o upominkach, które przyniósł im wieczorową porą do ich domów i postanowiły same zabawić się w Mikołajki przygotowując niespodzianki dla swoich rodziców. Następnie zainspirowane niecodziennym listem pewnego chłopca, dzieci napisały swoje listy do Św. Mikołaja. Tym razem nie zawierały one próśb i życzeń o prezenty. Były to listy, w których dziękowały za zabawki, słodycze oraz wiele innych rzeczy, które wydają się dzieciom ważne. Tegoroczny dzień 6-ego grudnia był może nieco bardziej refleksyjny. Nie zabrakło jednak wesołych mikołajkowych piosenek  i słodkich łakoci przesłanych z dalekiej Laponii.

ŚWIETLICOWE ANDRZEJKI
Jaka przyszłość nas czeka – i ta bliska, i daleka. Pod takim hasłem bawiliśmy się w świetlicy w andrzejkowe popołudnie. Podczas zabaw i wróżb poznawaliśmy imiona przyszłych sympatii, żon i mężów, sprawdzaliśmy oceny, jakich wpadnie nam do dziennika najwięcej, dowiadywaliśmy się, jakie podróże nas czekają i co będziemy robić w przyszłości. Wszyscy doskonale zdawaliśmy sobie sprawę, że jest to tylko zabawa, która wypływa z długiej tradycji, dlatego potraktowaliśmy ją pół żartem, pół serio.

WYNIKI ŚWIETLICOWEGO KONKURSU LITERACKO-PLASTYCZNEGO
„MÓJ PRZYJACIEL MIŚ”
Zadaniem konkursowym było napisanie opowiadania o wymyślonym przez siebie Misiu, który przeżył ciekawą przygodę. Spośród kilku prac przyznano trzy równorzędne nagrody główne dla :
Zosi Zaręby kl. IIa, Klaudii Sikory kl.IIa i Ady Sadowskiej kl.IIc.
Dziewczynki przedstawiły ciekawe przygody swoich misiowych bohaterów w formie książeczek, w których tekst uzupełniony został bogatymi ilustracjami. Laureatki konkursu zostały nagrodzone dyplomami i upominkami. Dodatkową atrakcją było świetlicowe spotkanie z autorkami książeczek, w czasie którego dzieci wysłuchały pięknie opowiedzianych przygód Misiów stworzonych przez Zosię, Adę i Klaudię. Brawo Dziewczynki!!!!

Święto Świetlika

28 listopada 2017 r.  w świetlicy szkolnej odbyła się uroczystość.
Dzisiejszy dzień w świetlicy miał zupełnie inny charakter niż zazwyczaj. Odbyło się bardzo ważne wydarzenie  „Święto Świetlika” czyli  obrzędowe przyjęcie nowo zapisanych dzieci do świetlicy. Na widowni zasiedli zaproszeni wcześniej goście: Pani Dyrektor Małgorzata Suligowska i Pani dyrektor Elżbieta Kozera, rodzice oraz nauczyciele. 
W przygotowanych przez   nauczycieli świetlicy zadaniach,  dzieci wykazały się wiedzą z różnych dziedzin życia. Dzieci dzielnie radziły sobie z poleceniami i dzięki temu mogły przystąpić do następnych zadań. Wszyscy doskonale wiedzieli jak powinni się zachowywać w czasie wspólnej zabawy i nauki. Z tej okazji  dzieci z świetlicowego koła wokalno - tanecznego  pokazały swoje umiejętności. Na zakończenie dzieci złożyły uroczyste ślubowanie. Po ślubowaniu dzieci otrzymały dyplomy i odznaki świetlika z rąk Pani Dyrektor oraz drobny upominek. Uroczystość zakończono tańcami przy muzyce.

Festyn Mieszkańcy - Mieszkańcom

22 października 2017 r w niedzielne popołudnie na radomskim Rynku odbył się Festyn Mieszkańcy- Mieszkańcom. Taka impreza odbyła się po raz pierwszy. I choć pogoda nie rozpieszczała to humory dopisywały wszystkim. Była muzyka i tańce, pokazy, warsztaty, konkursy i wspólna zabawa. Swoje umiejętności zaprezentowała również grupa Małych Ratowników z  naszej szkoły przygotowanych przez nauczycieli świetlicy Panią Monikę Orzechowską i Panią Annę Russ. Uczniowie: Magdalena Drabik, Aleksandra Kamińska, Judyta Farbiś, Jakub Walkowski oraz Michał Stańczyk pokazali, jak prawidłowo i skutecznie wykonać resuscytację krążeniowo-oddechową, ułożyć osobę poszkodowaną w pozycji bocznej ustalonej oraz wezwać pomoc dzwoniąc pod numer 112. Pokaz został zorganizowany w celu podniesienia poziomu wiedzy i umiejętności mieszkańców Radomia w zakresie udzielania pierwszej pomocy w razie wypadku. Przedstawiciele naszej szkoły zaprezentowali wysoki poziom umiejętności ratowniczych , co zostało docenione przez uczestników Festynu, którzy nagrodzili grupę małych ratowników gromkimi brawami.

WYNIKI ŚWIETLICOWEGO KONKURSU PLASTYCZNO-LITERACKIEGO
„JAK MATEUSZEK NAUCZYŁ SIĘ MAGICZNYCH SŁÓW?”
ZUZIA KOSIOR kl.IIIe  - nagroda w kategorii literackiej
ADAM KAŁWA kl. IIb
KLAUDIA SIKORA kl. IIa  - nagrody w kategorii plastycznej
ALEKS BRODOWSKI kl. IIa - wyróżnienie w kategorii plastycznej
GRATULUJEMY !!!

Praca nagrodzona - Zuzia Kosior >>opowiadanie

KONKURS  „JAK MATEUSZEK NAUCZYŁ SIĘ MAGICZNYCH SŁÓW”.
Wszystkie chętne dzieci, które wysłuchały w świetlicy bajkę Stefanii Szuchowej pt.„Mateuszek na Zaczarowanej Wyspie” zapraszamy do udziału w konkursie: „Jak Mateuszek nauczył się magicznych słów?” .
Uczniowie klas 0-II mają za zadanie odpowiedzieć na konkursowe pytanie w formie pracy plastycznej (format i technika dowolna: rysunek, wyklejanka, kolaż) . Obowiązkowym elementem pracy muszą być trzy  słowa : PROSZĘ, PRZEPRASZAM, DZIĘKUJĘ.
Zadaniem uczniów klas trzecich jest udzielenie odpowiedzi w formie opowiadania. Tekst opowiadania może być uzupełniony ilustracją.
Na podpisane prace ( imię, nazwisko, klasa) czekamy w świetlicy do piątku 13 października , a autorzy  najbardziej pomysłowych i starannych prac konkursowych zostaną nagrodzeni.
Dzieci, które nie miały możliwości wysłuchania bajki w świetlicy zachęcamy  do odtworzenia tekstu w formie audiobooka w INTERNECIE pod hasłem „Mateuszek na Zaczarowanej Wyspie.” (w serwisie YOU TUBE).