Strona główna → Świetlica

Świetlica

Godziny pracy Regulamin Nauczyciele Koła zainteresowań      Jaka jest nasza świetlica...

Świetlicowe aktualności

Rok szkolny 2017/18

Karta zgłoszenia dziecka do świetlicy>> pobierz

Festyn Mieszkańcy - Mieszkańcom

22 października 2017 r w niedzielne popołudnie na radomskim Rynku odbył się Festyn Mieszkańcy- Mieszkańcom. Taka impreza odbyła się po raz pierwszy. I choć pogoda nie rozpieszczała to humory dopisywały wszystkim. Była muzyka i tańce, pokazy, warsztaty, konkursy i wspólna zabawa. Swoje umiejętności zaprezentowała również grupa Małych Ratowników z  naszej szkoły przygotowanych przez nauczycieli świetlicy Panią Monikę Orzechowską i Panią Annę Russ. Uczniowie: Magdalena Drabik, Aleksandra Kamińska, Judyta Farbiś, Jakub Walkowski oraz Michał Stańczyk pokazali, jak prawidłowo i skutecznie wykonać resuscytację krążeniowo-oddechową, ułożyć osobę poszkodowaną w pozycji bocznej ustalonej oraz wezwać pomoc dzwoniąc pod numer 112. Pokaz został zorganizowany w celu podniesienia poziomu wiedzy i umiejętności mieszkańców Radomia w zakresie udzielania pierwszej pomocy w razie wypadku. Przedstawiciele naszej szkoły zaprezentowali wysoki poziom umiejętności ratowniczych , co zostało docenione przez uczestników Festynu, którzy nagrodzili grupę małych ratowników gromkimi brawami.

WYNIKI ŚWIETLICOWEGO KONKURSU PLASTYCZNO-LITERACKIEGO
„JAK MATEUSZEK NAUCZYŁ SIĘ MAGICZNYCH SŁÓW?”
ZUZIA KOSIOR kl.IIIe  - nagroda w kategorii literackiej
ADAM KAŁWA kl. IIb
KLAUDIA SIKORA kl. IIa  - nagrody w kategorii plastycznej
ALEKS BRODOWSKI kl. IIa - wyróżnienie w kategorii plastycznej
GRATULUJEMY !!!

Praca nagrodzona - Zuzia Kosior >>opowiadanie

KONKURS  „JAK MATEUSZEK NAUCZYŁ SIĘ MAGICZNYCH SŁÓW”.
Wszystkie chętne dzieci, które wysłuchały w świetlicy bajkę Stefanii Szuchowej pt.„Mateuszek na Zaczarowanej Wyspie” zapraszamy do udziału w konkursie: „Jak Mateuszek nauczył się magicznych słów?” .
Uczniowie klas 0-II mają za zadanie odpowiedzieć na konkursowe pytanie w formie pracy plastycznej (format i technika dowolna: rysunek, wyklejanka, kolaż) . Obowiązkowym elementem pracy muszą być trzy  słowa : PROSZĘ, PRZEPRASZAM, DZIĘKUJĘ.
Zadaniem uczniów klas trzecich jest udzielenie odpowiedzi w formie opowiadania. Tekst opowiadania może być uzupełniony ilustracją.
Na podpisane prace ( imię, nazwisko, klasa) czekamy w świetlicy do piątku 13 października , a autorzy  najbardziej pomysłowych i starannych prac konkursowych zostaną nagrodzeni.
Dzieci, które nie miały możliwości wysłuchania bajki w świetlicy zachęcamy  do odtworzenia tekstu w formie audiobooka w INTERNECIE pod hasłem „Mateuszek na Zaczarowanej Wyspie.” (w serwisie YOU TUBE).