Strona główna → Świetlica

Świetlica

                                             

 

Godziny pracy Regulamin Nauczyciele Koła zainteresowań      Jaka jest nasza świetlica... 

 

 

 

Świetlicowe aktualności

Rok szkolny 2017/18

Karta zgłoszenia dziecka do świetlicy>> pobierz

Konkursy świetlicowe "Pluszowy Miś">> regulamin

 

 

Wszystkim Babciom i Dziadkom z okazji ich święta -  dużo zdrowia, uśmiechu i radości oraz mnóstwa czasu na wspólne zabawy z wnukami życzą dzieci ze świetlicy.

Zajęcia matematyczne na tabletach.

W naszej świetlicy szkolnej dzieci uczęszczają na różnorodne zajęcia rozwijające ich zainteresowania. Wychowacy  świetlicy szkolnej są zawsze świetnie przygotowani. Nasi uczniowie biorą np. udział w zajęciach świetlicowego koła matematycznego, podczas których wykorzystywane są nowoczesne technologie - dzieci pracują na tabletach.

ŚWIETLICOWE MIKOŁAJKI - TROCHĘ INACZEJ NIŻ ZWYKLE.

W tym roku mikołajkowe święto obchodziliśmy w naszej świetlicy inaczej niż zwykle. Mikołaj nie wkroczył do sali z workiem pełnym prezentów. Zamiast tego dzieci poznały prawdziwą historię Św. Mikołaja, obejrzały film z nagraniem pochodzącym od Brodatego Starszego Pana. Potem opowiadały o upominkach, które przyniósł im wieczorową porą do ich domów i postanowiły same zabawić się w Mikołajki przygotowując niespodzianki dla swoich rodziców. Następnie zainspirowane niecodziennym listem pewnego chłopca, dzieci napisały swoje listy do Św. Mikołaja. Tym razem nie zawierały one próśb i życzeń o prezenty. Były to listy, w których dziękowały za zabawki, słodycze oraz wiele innych rzeczy, które wydają się dzieciom ważne. Tegoroczny dzień 6-ego grudnia był może nieco bardziej refleksyjny. Nie zabrakło jednak wesołych mikołajkowych piosenek  i słodkich łakoci przesłanych z dalekiej Laponii.

ŚWIETLICOWE ANDRZEJKI
Jaka przyszłość nas czeka – i ta bliska, i daleka. Pod takim hasłem bawiliśmy się w świetlicy w andrzejkowe popołudnie. Podczas zabaw i wróżb poznawaliśmy imiona przyszłych sympatii, żon i mężów, sprawdzaliśmy oceny, jakich wpadnie nam do dziennika najwięcej, dowiadywaliśmy się, jakie podróże nas czekają i co będziemy robić w przyszłości. Wszyscy doskonale zdawaliśmy sobie sprawę, że jest to tylko zabawa, która wypływa z długiej tradycji, dlatego potraktowaliśmy ją pół żartem, pół serio.

WYNIKI ŚWIETLICOWEGO KONKURSU LITERACKO-PLASTYCZNEGO
„MÓJ PRZYJACIEL MIŚ”
Zadaniem konkursowym było napisanie opowiadania o wymyślonym przez siebie Misiu, który przeżył ciekawą przygodę. Spośród kilku prac przyznano trzy równorzędne nagrody główne dla :
Zosi Zaręby kl. IIa, Klaudii Sikory kl.IIa i Ady Sadowskiej kl.IIc.
Dziewczynki przedstawiły ciekawe przygody swoich misiowych bohaterów w formie książeczek, w których tekst uzupełniony został bogatymi ilustracjami. Laureatki konkursu zostały nagrodzone dyplomami i upominkami. Dodatkową atrakcją było świetlicowe spotkanie z autorkami książeczek, w czasie którego dzieci wysłuchały pięknie opowiedzianych przygód Misiów stworzonych przez Zosię, Adę i Klaudię. Brawo Dziewczynki!!!!

Święto Świetlika

28 listopada 2017 r.  w świetlicy szkolnej odbyła się uroczystość.
Dzisiejszy dzień w świetlicy miał zupełnie inny charakter niż zazwyczaj. Odbyło się bardzo ważne wydarzenie  „Święto Świetlika” czyli  obrzędowe przyjęcie nowo zapisanych dzieci do świetlicy. Na widowni zasiedli zaproszeni wcześniej goście: Pani Dyrektor Małgorzata Suligowska i Pani dyrektor Elżbieta Kozera, rodzice oraz nauczyciele. 
W przygotowanych przez   nauczycieli świetlicy zadaniach,  dzieci wykazały się wiedzą z różnych dziedzin życia. Dzieci dzielnie radziły sobie z poleceniami i dzięki temu mogły przystąpić do następnych zadań. Wszyscy doskonale wiedzieli jak powinni się zachowywać w czasie wspólnej zabawy i nauki. Z tej okazji  dzieci z świetlicowego koła wokalno - tanecznego  pokazały swoje umiejętności. Na zakończenie dzieci złożyły uroczyste ślubowanie. Po ślubowaniu dzieci otrzymały dyplomy i odznaki świetlika z rąk Pani Dyrektor oraz drobny upominek. Uroczystość zakończono tańcami przy muzyce.

Festyn Mieszkańcy - Mieszkańcom

22 października 2017 r w niedzielne popołudnie na radomskim Rynku odbył się Festyn Mieszkańcy- Mieszkańcom. Taka impreza odbyła się po raz pierwszy. I choć pogoda nie rozpieszczała to humory dopisywały wszystkim. Była muzyka i tańce, pokazy, warsztaty, konkursy i wspólna zabawa. Swoje umiejętności zaprezentowała również grupa Małych Ratowników z  naszej szkoły przygotowanych przez nauczycieli świetlicy Panią Monikę Orzechowską i Panią Annę Russ. Uczniowie: Magdalena Drabik, Aleksandra Kamińska, Judyta Farbiś, Jakub Walkowski oraz Michał Stańczyk pokazali, jak prawidłowo i skutecznie wykonać resuscytację krążeniowo-oddechową, ułożyć osobę poszkodowaną w pozycji bocznej ustalonej oraz wezwać pomoc dzwoniąc pod numer 112. Pokaz został zorganizowany w celu podniesienia poziomu wiedzy i umiejętności mieszkańców Radomia w zakresie udzielania pierwszej pomocy w razie wypadku. Przedstawiciele naszej szkoły zaprezentowali wysoki poziom umiejętności ratowniczych , co zostało docenione przez uczestników Festynu, którzy nagrodzili grupę małych ratowników gromkimi brawami.

WYNIKI ŚWIETLICOWEGO KONKURSU PLASTYCZNO-LITERACKIEGO
„JAK MATEUSZEK NAUCZYŁ SIĘ MAGICZNYCH SŁÓW?”
ZUZIA KOSIOR kl.IIIe  - nagroda w kategorii literackiej
ADAM KAŁWA kl. IIb
KLAUDIA SIKORA kl. IIa  - nagrody w kategorii plastycznej
ALEKS BRODOWSKI kl. IIa - wyróżnienie w kategorii plastycznej
GRATULUJEMY !!!

Praca nagrodzona - Zuzia Kosior >>opowiadanie

KONKURS  „JAK MATEUSZEK NAUCZYŁ SIĘ MAGICZNYCH SŁÓW”.
Wszystkie chętne dzieci, które wysłuchały w świetlicy bajkę Stefanii Szuchowej pt.„Mateuszek na Zaczarowanej Wyspie” zapraszamy do udziału w konkursie: „Jak Mateuszek nauczył się magicznych słów?” .
Uczniowie klas 0-II mają za zadanie odpowiedzieć na konkursowe pytanie w formie pracy plastycznej (format i technika dowolna: rysunek, wyklejanka, kolaż) . Obowiązkowym elementem pracy muszą być trzy  słowa : PROSZĘ, PRZEPRASZAM, DZIĘKUJĘ.
Zadaniem uczniów klas trzecich jest udzielenie odpowiedzi w formie opowiadania. Tekst opowiadania może być uzupełniony ilustracją.
Na podpisane prace ( imię, nazwisko, klasa) czekamy w świetlicy do piątku 13 października , a autorzy  najbardziej pomysłowych i starannych prac konkursowych zostaną nagrodzeni.
Dzieci, które nie miały możliwości wysłuchania bajki w świetlicy zachęcamy  do odtworzenia tekstu w formie audiobooka w INTERNECIE pod hasłem „Mateuszek na Zaczarowanej Wyspie.” (w serwisie YOU TUBE).