Strona główna → Sport

Sport

Wychowanie fizyczne z technologią


Wspieramy akcję „Buduj mięśnie dla Miłoszka„

We wtorek 31 października 2017 uczniowie klasy Va uczestniczyli w szczególnych  zajęciach wychowania fizycznego . Lekcja odbyła się w fitness klubie Platinium. Głównym celem tych nietypowych zajęć  było wsparcie akcji charytatywnej „ Buduj mięśnie dla Miłoszka! Twoje wsparcie=Jego życie” mającej na celu zbiórkę funduszy na leczenie i rehabilitację trzyletniego chłopca chorego na rdzeniowy zanik mięśni.
Zadanie było proste- należało  przyjść do klubu Platinium, kupić cegiełkę i ćwiczyć. Dla dziewcząt został przygotowany niesamowity obwód stacyjny przez instruktorkę Agnieszkę Zielińską, która poprowadziła zajęcia. Natomiast chłopcy swoich sił próbowali na sali cross fit pod okiem trenera Mateusza Adamczyka- tegorocznego mistrza Polski w debiutach Federacji NAC w kulturystyce. Nie było lekko! Uczniowie dali z siebie wszystko. Byli bardzo zaangażowani w te zajęcia. Wiedzieli, że ćwicząc wspierają chorego Miłoszka.
Finał akcji „ Buduj mięśnie dla Miłoszka! Twoje wsparcie = Jego życie” odbył się 5 listopada podczas maratonów ćwiczebnych  w Platinium. Akcję tę objął swoim honorowym patronatem Prezydent miasta Radomia  Radosław Witkowski.
galeria>>

Lekcja wychowanie fizycznego w klubie fitness.

Już po raz kolejny nauczyciele wychowania fizycznego zorganizowali dla uczniów naszej szkoły zajęcia wychowania fizycznego umożliwiające rozwój zainteresowań sportowych swoich podopiecznych. Lekcja odbyła się w fitness klubie POP GYM. Podczas pobytu w klubie uczniowie mogli zapoznać się z tajnikami boksu, zwiedzić sale do różnego rodzaju  ćwiczeń oraz obejrzeć specjalistyczny  sprzęt treningowy. Jednym z punktów zajęć była nauka gry  squash, która sprawiła wiele radości uczestnikom. Uczniowie poznali instruktorów, rozmawiali z nimi na temat treningów oraz  zdrowego stylu życia.  

    galeria>>


Niewykła lekcja wychowanie fizycznego.

Jak zachęcić dzieci do aktywności fizycznej? Nie jest to aż takie trudne. Smartfony, telefony czy multimedia to narzędzia, które można do tego wykorzystać. Nowoczesne technologie na stałe zagościły w życiu młodych ludzi i to jest to, co ich interesuje. Dlatego warto połączyć przyjemne z pożytecznym. Wychodząc naprzeciw potrzebom i zainteresowaniom uczniów nowoczesnymi technologiami nauczyciele wychowania fizycznego organizują lekcje wychowania fizycznego z technologią w tle. Kolejna taka lekcja odbyła się w naszej szkole. Rozgrzewka poprowadzona przez trenerów online była doskonałym wstępem do zajęć. Następnie uczniowie podzieleni przez nauczyciela na grupy wykonywali ćwiczenia wykorzystując tablety. Za pomocą odpowiedniej aplikacji uczniowie skanowali qecode, pod którymi kryły się zestawy ćwiczeń do wykonania przez młodych sportowców. Inna grupa ćwiczyła korzystając z aplikacji na tablecie wykonując serie 7 minutowych ćwiczeń dostosowanych do ich możliwości. Całość zwieńczyły ćwiczenia poprowadzone przez nauczyciela. Nad poprawnością i dokładnością wykonywania ćwiczeń czuwali nasi nauczyciele.
Tej ciekawej lekcji przyglądała się pani dyrektor Małgorzata Suligowska, która nie kryła zadowolenia z tak wysokiego poziomu lekcji. Bardzo dumna również z uczniów pogratulowała im zaangażowania i wytrwałości jakie zaprezentowali podczas zajęć.
Możemy zapewnić, że nie jest to koniec tak innowacyjnych lekcji. Kolejne już wkrótce.

galeria>>

Tablety i projektory na lekcji wychowania fizycznego.

 
             Już po raz kolejny w naszej szkole odbyły się lekcje wychowania fizycznego z wykorzystaniem nowoczesnych technologii. Na początku lekcji uczniowie rozgrzewali się przy profesjonalnej muzyce fitness. Podczas części głównej pracowali z aplikacjami treningowymi zainstalowanymi na tabletach, które do swojej dyspozycji mają uczniowie w naszej szkole.  Natomiast część końcowa lekcji to ćwiczenia uspokajające prowadzone przez czołowych instruktorów fitness w  Polsce. Jak to możliwe? Dzięki internetowi i projektorowi, który wyświetlał film treningowy z ich udziałem.
Dzięki takim lekcjom nasi uczniowie mieli okazję zapoznać się ze sposobami wykorzystania multimediów w doskonaleniu swojej sprawności.  Zajęcia te poprowadzili nauczyciele wychowania fizycznego: Justyna Snarska i Rabert Matusik.

galeria>>

"Szkoła w ruchu"

ZADANIA - OBSZAR 1

Zajęcia edukacyjne - przykłady dobrych praktyk szkoły  związanych z aktywnością fizyczną społeczności szkolnej, które dowodzą, że lekcje WF mogą być ciekawe i atrakcyjne. W naszej szkole uczniowie mogli się sami przekonać, jak ciekawie jest na zajęciach wychowania fizycznego.

Scenariusze i konspekty zajęć:

GALERIA ZDJĘĆ>> zobacz

 

ZADANIA - OBSZAR 2

Alternatywne formy realizacji zajęć wychowania fizycznego.

 

Zajęcia taneczne

Uczniowie naszej szkoły cyklicznie uczestniczą w warsztatach tanecznych prowadzonych przez znanych tancerzy nie tylko w Radomiu. W grudniu odbyły się warsztaty taneczne prowadzone przez  uczestniczkę programu Got To Dance Sylwię Żąłądkiewicz.
W styczniu dzieciaki z naszej szkoły tańczyły pod okiem innej miłośniczki tańca Anny Pytki.
 Uczniowie chętnie uczestniczyli w tych zajęciach, świetnie się bawili. Mieli okazję uczyć się od profesjonalistów, ale przede wszystkim przekonali się, że taniec może być jedną z form aktywnego spędzania czasu wolnego.

Zajęcia z pierwszej pomocy.

Kilka lat temu uczniowie szkoły wzięli udział w akcji Jurka Owsiaka „Ratujemy i uczymy ratować” dzięki czemu ponad 40 nauczycieli naszej szkoły  uczestniczyło w szkoleniu z zakresu udzielania pierwszej pomocy w nagłych przypadkach. Dwa razy w roku uczniowie wszystkich klas mają możliwość wzięcia udziału w zajęciach z ratownictwa. Uczą się i doskonalą umiejętność sprawdzania przytomności u osoby poszkodowanej, oddechu, układania w pozycji bocznej, przeprowadzania resuscytacji, zapamiętują numery telefonów , na które mogą zadzwonić kiedy potrzebna jest pomoc, jednocześnie uczą się jak rozmawiać z dyspozytorem, jakie informacje przekazać. W tym semestrze takie zajęcia odbyły się w miesiącu lutym, w tygodniu poprzedzającym ferie zimowe pod hasłem „ Wiemy i potrafimy”.

Film>>

Tydzień Aktywności Fizycznej
W ostatnim tygodniu marca tego roku w naszej szkole w budynku przy ul. Kierzkowskiej, w ramach „Roku Szkoły w Ruchu” obchodzony jest Tydzień Aktywności Fizycznej.
Podczas tego tygodnia zaplanowane są następujące działania:
- rozstrzygnięcie konkursu na prezentację multimedialną, plakatu lub hasła promującego aktywny tryb życia;
- przeprowadzenie przez nauczycieli wychowania fizycznego lub wychowawców pogadanek z uczniami na temat roli ruchu i aktywności fizycznej dla zdrowia człowieka;
- zapoznanie uczniów z różnymi formami aktywności fizycznej, dyscyplinami sportu poprzez spotkania z osobami, które je trenują. Przeprowadzone również były warsztaty praktyczne;
- zorganizowanie marszobiegu wszystkich uczniów.

GALERIA ZDJĘĆ>> zobacz

 

ZADANIA - OBSZAR 5

 

Pozalekcyjne zajęcia sportowe

"Kaziki".

Patronem Radomia jest św. Kazimierz Jagielończyk.  Rokrocznie w naszym mieście odbywają uroczystości związane z obchodami dnia Radomia – tak zwane „kaziki”. W związku z tym organizowany jest bieg uliczny mający na celu zachęcenie mieszkańców Radomia do aktywnego i zdrowego spędzania czasu wolnego. Naszym celem jest zachęcenie dzieci z naszej szkoły do biegania, dlatego już po raz siódmy bierzemy udział w tej imprezie. Bieg uliczny w tym roku cieszył się dużym zainteresowaniem wpływ na to miała piękna wiosenna pogoda. Biegi odbywały się w wielu kategoriach wiekowych od przedszkolaka do emeryta. Impreza odbywała się w sportowej atmosferze nie liczył się wynik a sam udział w biegu.

Wyjazd na narty.

Ferie to czas sportów zimowych. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom uczniów jak i rodziców, nauczyciele wychowania fizycznego zorganizowali wyjazd na narty. Celem wyjazdu była nauka ( dla początkujących) oraz doskonalenie umiejętności jazdy na nartach. Dla dzieci uczących się jazdy na nartach był wynajęty instruktor. Na koniec wyjazdu zorganizowano zawody w zjeździe i slalomie. Najlepsi zostali nagrodzeni słodkim poczęstunkiem oraz dyplomem. Wszyscy dobrze się bawili.

Jeździmy na sankach.

Żeby uświadomić uczniom naszej szkoły, że nie tylko latem, ale również i zimą można miło spędzić czas wolny na dworze, zorganizowane zostały wyjścia na sanki.
Zajęcia te odbywały się popołudniu, na osiedlowej górce. Uczniowie nauczyli się jak można spędzać wolny czas oraz poznali wiele nowych gier i zabaw na śniegu.

Wiosenny rower.

W marcu po zajęciach lekcyjnych odbędzie się akcja „ Wiosenny rower”. Jest to dzień poświęcony rowerowi, umiejętności jazdy na nim oraz przygotowaniu do egzaminu na kartę rowerową.
Uczniowie uczestniczą w rowerowym torze przeszkód, który pokonują na czas oraz na dokładność wykonania. Poznają podstawowe przepisy ruchu drogowego.
GALERIA ZDJĘĆ>>zobacz