Strona głównaAktualności → Zawody algorytmiczne CMI

Zawody algorytmiczne CMI

Zgodnie z informacją zamieszczoną na łamach naszej strony internetowej w tym roku szkolnym uczniowie PSP nr 15 uczestniczą w zajęciach koła informatycznego, w ramach programu Centrum Mistrzostwa Informatycznego. To projekt grantowy, który ma na celu min. rozwijanie zainteresowań uczniów programowaniem. W ramach programu zorganizowane zostały Ogólnopolskie Zawody Algorytmiczne. Do zawodów tych mogły przystąpić zespoły, w skład których wchodzą uczniowie uczęszczający na zajęcia koła informatycznego CMI.
Celem zawodów algorytmicznych w Projekcie CMI jest:
a) rozwój współzawodnictwa uczestników kółek informatycznych
b) rozwój umiejętności pracy w zespole
c) wspieranie udziału w istniejących zawodach i konkursach w programowaniu
d) popularyzacja zdrowych form współzawodnictwa
e) integracja uczestników
f) promocja projektu CMI
g) utrwalanie wśród uczestników postaw fair play.
Nasi uczniowie również przystąpili do zawodów algorytmicznych. Informujemy, że otrzymaliśmy wyniki pierwszych eliminacji. Do etapu regionalnego wyłoniono z każdej partnerskiej uczelni, w naszym wypadku była to Politechnika Warszawska, sześć najlepszych zespołów. Wśród tej „szóstki” znalazł się nasz zespół, w skład którego wchodzą uczennice: Zuzanna Nowocień i Hanna Siek z klasy 5a. Przed dziewczynkami kolejne zmagania, ponieważ 16 maja odbędzie się etap regionalny konkursu. Podczas zawodów, które odbywają się online, Zuzia i Hania będą musiały rozwiązać kolejne zadania z zakresu programowania. Trzymamy mocno kciuki za nasze „młode programistki”! Bez względu na wynik kolejnego etapu, jesteśmy z nich bardzo dumni, wiedząc, jaki włożyły ogromny wysiłek w rozwiązanie trudnych zadań konkursowych. Brawo!

tekst: D.Ługowska