Strona głównaAktualności → Zajęcia "Dzieci uczą nauczycieli"

Zajęcia "Dzieci uczą nauczycieli"

W naszej szkole odbyły się niedawno ciekawe zajęcia. Zajęcia te były jednak inne niż zwykle, gdyż to uczniowie  wcielili się w role nauczycieli, a pedagodzy byli w tym dniu uczniami. Dzieci uczęszczające na zajęcia koła informatycznego klas starszych (5a i 6c) zaprosiły swoich nauczycieli na zajęcia nauki kodowania z grą planszową Scottie Go! W tej niezwykle ciekawej lekcji wzięli udział nauczyciele chętni do nauki, ale zarazem pełni obaw, czy podołają stawianym wyzwaniom. Uczniom również towarzyszyła lekka trema i chęć pozytywnego pokazania się w roli nauczycieli.
Wszyscy pracowaliśmy w zespołach, w których uczniowie objaśniali zasady gry swoim podopiecznym i wspólnie z nimi rozwiązywali zadania, jakie miał rozwiązać bohater gry Scottie. Nauce towarzyszyła dobra zabawa. Wszyscy byli zadowoleni z przeprowadzonych zajęć,  a opiekun uczniów Dorota Ługowska bardzo dumna ze swoich podopiecznych. Przed nami wkrótce kolejne zajęcia prowadzone przez dzieci z zakresu nauki kodowania.