Strona głównaAktualności → X Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia WMTDay 2020 w naszej szkole

X Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia WMTDay 2020 w naszej szkole

Jednodniowe Święto Tabliczki Mnożenia to dzień symboliczny. Dzień ten ma na celu zachęcić wszystkich do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia. Uczniowie, którzy w trakcie wakacji zdążyli zapomnieć tabliczkę mnożenia, mieli okazję nadrobić te zaległości.
    W naszej szkole akcja WMTDay 2020 przebiega w dwóch budynkach w podobny sposób. Biorą w niej udział uczniowie klas 3 – 8. Przygotowania do tego dnia odbywały się poprzez przypominanie tabliczki mnożenia na lekcji i w domu oraz zrobieniu plakatów dotyczących tabliczki mnożenia. Pomysłowość uczniów była bardzo duża, co można zobaczyć na zdjęciach.
W tym roku został też zorganizowany, przez głównego koordynatora Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia, internetowy konkurs matematyczno-logiczny, polegający na rozwiązywaniu zadań w formie online. Uczniowie z najlepszymi wynikami otrzymają nagrody i oczywiście bardzo dobre oceny z matematyki.
    Szkoła otrzymała certyfikat potwierdzający udział w X Światowym Dniu Tabliczki Mnożenia.
Więcej informacji o tym dniu na świecie można uzyskać na stronie  www.wmtday.org
Licencja>>

Tekst i zdjęcia: A. Podlaska, Edyta Jadczak