Strona głównaAktualności → Wydarzenie sportowe SKSonTour

Wydarzenie sportowe SKSonTour

Uczniowie naszej szkoły zarówno z budynku przy ulicy Kieleckiej jak i Kierzkowskiej brali udział w niesamowitym wydarzeniu sportowym SKSonTour. Byliśmy jedynymi reprezentantami radomskich szkół podczas tych sportowych zmagań . SKSonTour to cykl wydarzeń sportowych organizowanych w ramach Programu Szkolny Klub Sportowy. Jest to pilotażowy projekt identyfikacji talentów sportowych mający na celu promocję Programu Szkolny Klub Sportowy oraz integrację jego uczestników. Głównym założeniem SKSonTour jest realizacja obwodu stacyjnego, podczas którego uczestnicy poznawali nowoczesne formy aktywności fizycznej oraz poddawani byli testom sprawności fizycznej. Podczas zajęć uczestnicy mieli okazję poznać znanych sportowców między innymi Piotra Małachowskiego- polskiego lekkoatletę specjalizującego się w rzucie dyskiem, zdobywcę srebrnego medalu w 2008r w Pekinie oraz w Rio de Janeiro, reprezentantki Polski w siatkówce plażowej oraz niesamowitego trenera Kacpa, który przygotowuje m.in. Boot Campy dla Marcina Gortata. Spotkali także kierowcę rajdowego Kubę Przygońskiego, który mówił o bezpieczeństwie oraz  pierwszej pomocy.
Młodsza grupa SKS brała udział w trzygodzinnych zajęciach w Ciechanowie. Natomiast starsi uczniowie swoich sił próbowali w Łodzi. Za nami dwa dni pełne wrażeń.
Program zajęć był bardzo ciekawy:
1. Warsztaty z pierwszej pomocy.
2. Deskorolka.
3. Wioślarstwo.
4. speed-ball.
5. Stacja mistrzów.
6. Fotobudka.
7. Skok w dal i platforma dynamometryczna.
8. Zwis na drążku i siła uścisku.
9. Refleksomierz.
10. Bieg wahadłowy.
Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z obydwu wyjazdów.

tekst: J. Snarska