Strona głównaAktualności → Warsztaty ekologiczne w PPHU "Radkom"

Warsztaty ekologiczne w PPHU "Radkom"

W ramach konkursu „Szkoła Przyjazna Środowisku” uczniowie klasy VII C wzięli udział w warsztatach ekologicznych, które odbyły się na terenie Przedsiębiorstwa Produkcyjno Usługowo Handlowego „Radkom”. Warsztaty odbyły się 20 kwietnia w sali konferencyjnej zlokalizowanej na terenie Zakładu Utylizacji Odpadów Komunalnych.
Uczniowie poznali:
- drogę odpadów od zbiórki do unieszkodliwienia
- poznali funkcjonowanie ZUOK i składowiska odpadów innych niż niebezpieczne i obojętne
- poznali procesy zachodzące na składowisku odpadów
Spółka prowadzi składowisko odpadów, na które rocznie trafia ponad 90 tys. ton odpadów.
Aby zmniejszyć  tę ilość  „Radkom”,  prowadzi szeroko zakrojoną edukację ekologiczną mieszkańców, stara się zapobiegać powstawaniu odpadów i zmniejszyć ich szkodliwość.
Uczniowie klasy VII c , biorąc udział w/w warsztatach ekologicznych, poszerzyli swoją wiedzę z zakresu segregacji odpadów, a w przyszłości będą  propagować postawy ekologiczne.

Tekst: J Czapczyńska