Strona głównaAktualności → Warsztaty dziennikarskie

Warsztaty dziennikarskie

Niedawno odbyły się ciekawe warsztaty dziennikarskie, które skierowane były do uczniów i uczennic, którzy biorą udział w Międzyszkolnym Konkursie Medialnym. To już trzecia edycja konkursu i kolejny raz zaprezentują się w nim nasze uczennice. W tym roku Martyna i Oliwia z klasy 6b uczestniczyły w warsztatach zorganizowanych przez p. Annę Michnicką (PSP 34) w Radomskiej Grupie Mediowej. Gospodarzem warsztatów był redaktor Łukasz Molenda, którzy opowiedział także uczniom o pracy dziennikarzy. Mogliśmy zobaczyć pracę radiowców i wziąć udział w audycji na żywo w Radio Rekord, uczestniczyliśmy w nagraniu wywiadu w telewizji Dami, a także zapoznaliśmy się z pracą dziennikarzy portalu Cozadzień i gazety 7Dni. To bardzo ciekawe wydarzenie pozwoli na lepsze przygotowanie się młodych dziennikarzy do kolejnego etapu konkursu. Przed nimi następne dziennikarskie wyzwanie, którego finał odbędzie się już w maju w PSP 34. Trzymamy kciuki za nasze młode dziennikarki. Opiekunem uczennic jest pani Edyta Fokt.

Tekst: D.Ługowska