Strona głównaAktualności → Święto Edukacji Narodowej

Święto Edukacji Narodowej

Dzień Edukacji Narodowej w szkole przy ulicy Kierzkowskiej

Z okazji Dnia  Edukacji Narodowej w naszej szkole   odbyła się uroczysta akademia.
          Członkowie Małego i Szkolnego Samorządu Uczniowskiego  zaprezentowali montaż słowno – muzyczny , który wyrażał podziękowanie nauczycielom i pozostałym pracownikom szkoły za ich codzienną, ciężką pracę dydaktyczno- wychowawczą.   Wyrazem ich wdzięczności  stały się  drobne upominki, które przygotowali uczniowie dla swoich nauczycieli. Na zakończenie uroczystości  uczniowie klasy VIIIF  zaprezentowali  inscenizację wiersza „ Na straganie” Jana Brzechwy.
          Zgromadzeni na sali gimnastycznej uczniowie i nauczyciele gromkimi brawami nagrodzili występy małych artystów i aktorów. Nad przebiegiem uroczystości czuwały panie : B. Mucha, A. Młynarska, J. Dzik oraz I. Wróblewska.

Tekst: I. Wróblewska

Akademia z okazji Święta Edukacji Narodowej - Mały Samorząd ul. Kilecka
12 października 2018 roku w naszej szkole odbyła się akademia z okazji Święta Edukacji Narodowej popularnie zwanego Dniem Nauczyciela. Uroczystość ta miała charakter kulturalny. Impreza została zorganizowana z inicjatywy Małego Samorządu Szkolnego.
Na akademię przybyli: Pani Dyrektor Małgorzata Suligowska , Pani Wicedyrektor Elżbieta Kozera, Pani Wicedyrektor Ewa Kuchniak i Pani Wicedyrektor Renata Szostakowska, pedagodzy naszej szkoły oraz rodzice uczniów. W przedstawieniu brały udział klasy: 3d, 2c i 1b pod opieką pań: Edyty Sadowskiej, Pauliny Góźdź oraz  Mieczysławy Pastuszki.
Uczniowie piosenką i słowem uświetnili ten wyjątkowy dzień w roku szkolnym. Wiele ciepłych i miłych słów popłynęło w kierunku nauczycieli i pracowników obsługi. Uczniowie docenili i podkreślili swoją  wdzięczność za codzienny trud, poświęcenie, czujność i  troskę o dobro wychowanków.
Po akademii głos zabrała p. Dyrektor Małgorzata Suligowska, która mówiła o trudnej, ale jakże  pięknej pracy nauczyciela. Podziękowała za dotychczasowe zaangażowanie  oraz życzyła wielu sił i wytrwałości w tym wyjątkowym zawodzie. Na koniec Mały Samorząd Szkolny wręczył nauczycielom symboliczne upominki.

tekst: P.Góźdź