Strona głównaAktualności → Święto Biblioteki Szkolnej

Święto Biblioteki Szkolnej

Kolejny raz w naszej szkole obchodziliśmy Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych. Z tej okazji nauczyciele bibliotekarze przygotowali dla uczniów klas 0-III atrakcyjne zajęcia czytelnicze pt. „Wyobraź sobie…”. Ich celem było zachęcenie uczniów do czytania i oglądania wartościowych bajek. Na początku spotkania uczniowie udowodnili, że mają ogromną wyobraźnię interpretując kolorowe kleksy, które zobaczyli. Następnie obejrzeli ciekawą prezentację popularnych postaci bajkowych połączoną z pokazem slajdów i literatury. Nie zabrakło także głośnego czytania. Uczniowie usłyszeli fragment książki Czesława Janczarskiego „Miś Uszatek”. Na zakończenie zajęć dzieci wzięły udział w zagadkach i zabawach literackich.
Zajęcia czytelnicze bardzo podobały się uczniom. Serdecznie zapraszamy wszystkich do częstszego odwiedzania biblioteki.

Tekst: Edyta Małek