Strona głównaAktualności → Świetlicowe Koło Teatralne

Świetlicowe Koło Teatralne

Po występach teatralnych  dzieci ze świetlicowego koła teatralnego spotkały się na zajęciach, które tym razem musiały w dużym stopniu rozbudzić ich wyobraźnię. Były to ćwiczenia z charakteryzacji.  Zadaniem każdego uczestnika zajęć było wykreowanie wybranej przez siebie postaci.  Zabawa pochłonęła dzieci  bez reszty. Pojawiły się przeróżne postacie: młodszych, staruszków, ludzi smutnych, radosnych  i przestraszonych.  Strojem i  mimiką zostały podkreślone cechy charakterystyczne każdej postaci. Na wszystkich członków koła teatralnego czekały  certyfikaty młodych aktorów oraz drobne upominki .  Spotkanie zakończyło się słodkim poczęstunkiem, podczas którego dzieci dzieliły się swoimi wrażeniami i refleksjami z zajęć koła teatralnego.

tekst: M.Orzechowska