Strona głównaAktualności → Sukces w regionalnym konkursie "Mój las"

Sukces w regionalnym konkursie "Mój las"

Uczniowie: Julian Pękacki z klasy VII a oraz Maja Podsiadła z klasy VIII f odnieśli sukces w XXXII  edycji konkursu regionalnego „ Mój Las”. Tegoroczny temat konkursu to: „Zapraszam na trzydniową wycieczkę do lasu w mojej okolicy”. Celem konkursu było poszerzenie wiedzy przyrodniczo- ekologiczno- leśnej, promowanie walorów przyrodniczo- turystycznych polskich lasów. Uczniowie swoją pracę wykonywali w kategorii – młodzież szkół podstawowych klas VII i VIII oraz młodzież gimnazjów.
Praca była indywidualna, w formie opisowej do 10 stron maszynopisu, uzupełniona fotografiami, rysunkami, szkicami.  Pracę Juliana raz Mai cechowała wysoka wartość merytoryczna, estetyka, pomysłowość szaty graficznej, oryginalność w ujęcia tematu.  Prace zostały wysoko ocenione: Julian Pękacki zdobył I miejsce, a Maja Podsiadło III miejsce.
Podczas podsumowania etapu regionalnego ogólnopolskiego konkursu ekologicznego „ Mój Las” uczniowie wysłuchali wykładu pt. Ochrona czynna i monitoring populacji nietoperzy na terenie Puszczy Kozienickiej, który przygotowało Mazowiecko – Świętokrzyskie Towarzystwo Ornitologiczne. Obejrzeli również wystawę poświęconą projektowi ochrony, promocji i zachowania pomnika przyrody dębu Bartek.
Serdecznie gratuluję i życzę dalszych sukcesów.
                                                                                      tekst: J. Czapczyńska