Strona głównaAktualności → Sukces w konkursie „DYF w Twojej szkole”

Sukces w konkursie „DYF w Twojej szkole”

Miło nam jest poinformować, iż nasza szkoła została nagrodzona w ogólnopolskim konkursie pt. „DYF w Twojej szkole”.
W ubiegłym roku szkolnym nauczyciele naszej szkoły, panie: Dorota Ługowska, Aneta Łabęcka – Pasek i Monika Dwojak przeprowadziły wraz ze swoimi uczniami (obecnie absolwentami naszej szkoły) akcję #jestnaswiecej, czyli jesteśmy za lepszym Internetem. Następnie w szkole zorganizowany został  Digital Youth Forum 2019. Podczas tego spotkania nasi uczniowie mogli porozmawiać z absolwentem ZST w Radomiu, który jest twórcą aplikacji mobilnej i współtwórcą Akademii Minecraft. Następnie wzięliśmy udział w spotkaniu online, które miało miejsce w Centrum Nauki Kopernik w Warszawie. Relacjami z tych działań dzieliliśmy się na łamach naszej szkolnej strony internetowej. Sprawozdanie z naszych działań zostało przesłane w formie filmu do organizatora konkursu. Komisja konkursowa przyznała nam zaszczytne trzecie miejsce. Jesteśmy bardzo dumni z tego wyróżnienia. Podczas wakacji do szkoły dotarły upominki dla uczniów biorących udział w tym wydarzeniu, a jeden z opiekunów w ramach nagrody weźmie udział w konferencji „Bezpieczeństwo Dzieci i Młodzieży w Internecie”. Takie działania i sukcesy potwierdzają nasze zaangażowanie w kształtowanie świadomości bezpiecznego korzystania z Internetu.