Strona głównaAktualności → STOP UZALEŻNIENIOM

STOP UZALEŻNIENIOM

W miesiącach: listopad, grudzień w klasach V – VIII został przeprowadzony konkurs  STOP UZALEŻNIENIOM. Celem konkursu było dostarczenie uczniom podstawowych wiadomości o uzależnieniach oraz ich negatywnym oddziaływaniu  na zdrowie własne i  zdrowie innych. Konkurs odbył się w języku polskim oraz angielskim i obejmował trzy  etapy: wykonanie kolorowych plakatów,  scenki  teatralne, ćwiczenia online na platformie edukacyjnej British Council.
Uczniowie, wiedząc, że wszystkie uzależnienia stanowią zagrożenie życia, a lista niepożądanych objawów jest bardzo długa,  w swoich pracach zwrócili uwagę na następujące zagadnienia:
- Alkohol, a zdrowie człowieka
- Skutki palenia tytoniu
- NIE  narkotykom
- Komputer – korzyści i zagrożenia
- Dopalacze.

Poprzez udział w konkursie uczniowie poszerzyli  wiedzę z zakresu uzależnień. Teraz wiedzą, jak niebezpieczny mają one wpływ na psychikę i zachowanie ludzi. Wiedzą, że należy z nimi walczyć zdecydowanie  i stanowczo.
Konkurs przeprowadziły p. Jolanta Czapczyńska i p Renata Gwozdowska – Rutka.

tekst: J. Czapczyńska