Strona głównaAktualności → Sprzątanie Świata 2017

Sprzątanie Świata 2017

Tegoroczna jesienna akcja Sprzątanie Świata 2017 przebiegała pod hasłem  „ Nie ma śmieci – są surowce”. Miała ona na celu budzenie i umacnianie świadomości ekologicznej uczniów oraz odpowiedzialności za środowisko naturalne. Akcja odbyła się na Kierzkowie w dniu 18 października. Wzięli w niej udział uczniowie klasy VII f wraz z nauczycielem biologii. Uczestnicy, zaopatrzeni w worki oraz rękawiczki, wyruszyli w teren. Szukaliśmy dzikich wysypisk śmieci i znaleźliśmy je wokół pobliskich stawów. Dalej były tereny niezamieszkałe przez ludzi, tu także było mnóstwo wyrzuconych śmieci. Uczniowie solidnie posprzątali teren. Efekty pracy były zadawalające!
Wszyscy uczestnicy tegorocznej akcji wyrazili nadzieję, że ich praca nie pójdzie na marne, a kolejna będzie mniej obfita w porozrzucane śmieci. Czynny udział w akcji Sprzątanie Świata  dał uczniom do zrozumienia, jak ważnym jest dbanie o czystość otoczenia i jakie mogą być tego skutki w przyszłości.

tekst: J Czapczyńska