Strona głównaAktualności → Spotkanie z technologią uczniów klas 3

Spotkanie z technologią uczniów klas 3

Od września w nowym roku szkolnym obecni uczniowie klas trzecich będą uczniami klas czwartych, czyli będą najmłodszymi wśród starszych uczniów. Aby ułatwić im przejście w grono „starszaków” , nauczyciele, w porozumieniu z dyrekcją szkoły, zorganizowali dla dzieci zajęcia, które pozwoliły im zapoznać się z metodami pracy nauczycieli uczących w klasach starszych . Wykorzystano do tego nowoczesne technologie, które są nieodzownym elementem pracy w naszej szkole. Na tabletach, komputerach, za pomocą ciekawych aplikacji uczniowie realizowali zagadnienia z różnych przedmiotów. Dyktanda online czy zadania językowe na tabletach, zawody matematyczne na komputerach, język angielski czy język niemiecki na platformach edukacyjnych i z wykorzystaniem ciekawych aplikacji, programowanie robotów, budowanie w Minecraft, kodowanie na dywanie czy ożywianie rzeczywistości - to tylko niektóre z propozycji nauczycieli. W zajęciach uczestniczyli również rodzice, którzy poza tym, że mogli włączyć się do wspólnej zabawy, sami też zapoznali się z bardzo ciekawą  ofertą edukacyjną naszej szkoły. Dzieci mogły również poznać swoich przyszły nauczycieli w klasach starszych. Z uczniami klas 3 podczas tych zajęć pracowali nauczyciele: Małgorzata Dąbrowska i Edyta Fokt (język polski), Edyta Jadczak (matematyka), Renata Gwozdowska – Rutka (język angielski), Aneta Łabęcka – Pasek (język niemiecki), Dorota Ługowska (informatyka), Marek Cieślak (technika), Monika Dwojak (wychowanie fizyczne), Edyta Sadowska i Paulina Góźdź (edukacja wczesnoszkolna). Współprowadzącymi zajęcia byli także uczniowie klas 8.