Strona głównaAktualności → Spotkanie klas I z przedstawicielami policji

Spotkanie klas I z przedstawicielami policji

Spotkanie klas I z przedstawicielami policji w ramach akcji:
Bezpieczna droga do szkoły oraz Kierowco, nie polujmy na zebrach!

Bezpieczeństwo uczniów jest jednym z najważniejszych priorytetów w naszej szkole, zaś początek roku szkolnego stanowi doskonałą okazję do przypomnienia zasad bezpiecznego uczestniczenia w ruchu drogowym. Dlatego już 4 września 2018 roku odbyło się spotkanie naszych najmłodszych uczniów – dzieci z  klas I i ich wychowawców z przedstawicielami Wydziału Ruchu Drogowego, którzy realizują akcje Bezpieczna droga do szkół oraz Kierowco, nie polujmy na zebrach!
Pani Dyrektor Małgorzata Suligowska powitała i przedstawiła gości: młodszą aspirant Ewelinę Stróżkę, sierżanta sztabowego Marcina Sawickiego oraz podinspektora Stanisława Popiela. Dzięki ciekawej prezentacji multimedialnej i filmom uczniowie przypomnieli sobie najważniejsze dla nich znaki drogowe, zasady bezpiecznego przechodzenia przez jezdnię oraz poruszania się po drogach i ścieżkach rowerowych. Policjanci radzili, jak unikać niebezpieczeństw pokonując codzienną drogę do szkoły i domu. Zwrócili też dzieciom uwagę na obowiązek używania elementów odblaskowych podczas poruszania się poza terenem zabudowanym po zmierzchu i podarowali wszystkim uczestnikom spotkania znaczki odblaskowe. Niezwykle ważne jest zastosowanie wszystkich zasad w praktyce. Dlatego po części teoretycznej dzieci udały się na pobliskie skrzyżowanie i przejście dla pieszych, by tam pod okiem specjalistów z policji sprawdzić swoje umiejętności.
Uczniowie bardzo aktywnie uczestniczyli w spotkaniu, zadawali wiele pytań dotyczących bezpieczeństwa. Mimo młodego wieku wykazywali się dobrą znajomością znaków drogowych i zasad przechodzenia przez ulicę, a otrzymane odblaski od razu przyczepili do plecaków szkolnych.