Strona głównaAktualności → Sportowa wycieczka

Sportowa wycieczka

W dniu 13 marca klasa 4d i 5a wybrały się na wycieczkę do Warszawy, która była poświęcona tematyce sportu. Tego dnia uczniowie zwiedzili Muzeum Sportu i Turystyki oraz odwiedzili Stadion Narodowy. W muzeum uczniowie mogli poznać dzieje sportu od antycznej Grecji poprzez narodziny nowożytnych Igrzysk Olimpijskich oraz początki sportu w Polsce do współczesności.
Na około 1000 m² w Centrum Olimpijskim zebrano ponad 3.000 eksponatów oraz prawie 600 zdjęć związanych głównie ze sportem i turystyką polską. Do najciekawszych atrakcji wystawy zaliczamy oryginalne medale olimpijskie czy kajak, na którym pływał po mazurskich jeziorach Karol Wojtyła – późniejszy święty Jan Paweł II. Wystawę uzupełniają liczne filmy, nagrania dźwiękowe oraz prezentacje mulimedialne.
Ekspozycja, którą mogli obejrzeć uczniowie, przybliża sylwetki wielu wybitnych sportowców reprezentujących liczne dziedziny sportu.
Kolejnym przystankiem był jakże oczekiwany, zwłaszcza przez chłopców, Stadion Narodowy. Podczas zwiedzania uczniowie mieli szansę poczuć się kibicami, sprawdzając niezwykłą akustykę stadionu, a nawet zwiedzić szatnię, w której do meczów Mistrzostw Europy przygotowywali się Cristiano Ronaldo czy Robert Lewandowski. Odwiedzili salę, gdzie odbywają się konferencje prasowe, a także mieli okazję usiąść na miejscach gwiazd udzielających wywiadu. Siedzieli w sektorze VIP i zobaczyli loże, które można wynająć na czas imprezy odbywającej się na stadionie. Nie każdemu się udaje zobaczyć, jak wygląda przygotowanie boiska do rozgrywek. Nam się udało!!! Uczniowie byli pod wielkim wrażeniem, gdy dowiedzieli się, że aby przygotować murawę, trzeba najpierw nawieźć 300 ton ziemi. Zdaniem uczniów wycieczka była bardzo udana.
Zapraszamy do galerii.

tekst: J. Snarska