Strona głównaAktualności → Ślubowanie pierwszaków.

Ślubowanie pierwszaków.

25 października 2019 roku to był ważny dzień w życiu każdego pierwszoklasisty z PSP nr 15. Tego dnia odbyło się uroczyste ślubowanie uczniów klas pierwszych - od lat niezwykłe wydarzenie w szkolnym kalendarzu imprez szkolnych.
       Od samego rana panowała w szkole świąteczna atmosfera. Uczniowie klas pierwszych przyszli do szkoły ubrani w  strój galowy. Po zajęciach  poszli ze sztandarem, w towarzystwie Dyrekcji, wychowawców i rodziców na uroczystą mszę świętą do Bazyliki Mniejszej św. Kazimierza. Po zakończeniu mszy wrócili do szkoły, gdzie czekali na nich przybyli goście w pięknie udekorowanej sali gimnastycznej.
       Wreszcie nadszedł moment rozpoczęcia! Pani dyrektor szkoły – Małgorzata Suligowska powitała zaproszonych gości, rodziców, nauczycieli, a szczególnie serdecznie uczniów klas pierwszych. Po uroczystym powitaniu i odśpiewaniu hymnu Polski rozpoczęła się część artystyczna. Dzieci zaprezentowały swoje umiejętności recytatorskie, wokalne, teatralne i taneczne. Znajomość przepisów ruchu drogowego i historii Polski, pięknie zaśpiewane piosenki, aktorskie wykonanie scenek oraz wspaniały taniec krakowiak były dowodem, że dzieci są gotowe, aby przyjąć je do grona społeczności szkolnej. Za swoje umiejętności zostali pochwaleni przez panią Dyrektor oraz  nagrodzeni burzą oklasków od przybyłych gości, rodziców i nauczycieli.
       Po części artystycznej, w niezwykle podniosłej atmosferze, przed Sztandarem Szkoły, pierwszacy ubrani w odświętne stroje i birety ślubowali być dobrymi Polakami, godnie reprezentować swoją szkołę, swym zachowaniem i nauką sprawiać radość rodzicom i nauczycielom. Następnie pani Dyrektor dokonała symbolicznego pasowania na ucznia.
       Po zakończeniu uroczystości uczniowie poszczególnych klas pierwszych, na tle pięknej dekoracji, zrobili sobie pamiątkowe zdjęcia. Następnie rozeszli się do swoich sal lekcyjnych, gdzie czekał na nich,  przygotowany przez rodziców, słodki poczęstunek.
      Ten dzień z pewnością na długo pozostanie pierwszakom w pamięci. Miejmy nadzieję, że słowa przyrzeczenia, które składali, będą dla nich drogowskazem na długie lata szkolne.

Wychowawcy klas pierwszych